VIDEO Krásny gól Chromiaka nestačil: Slovenská dvadsiatka padla v derby s Českom v nájazdovej dráme

Hokejisti českej reprezentácie do 20 rokov sa tešia po strelení gólu v priateľskom zápase proti svojim rovesníkom zo Slovenska Hokejisti českej reprezentácie do 20 rokov sa tešia po strelení gólu v priateľskom zápase proti svojim rovesníkom zo Slovenska Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

PIEŠŤANY - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala v sobotňajšom druhom prípravnom dueli v Piešťanoch s rovesníkmi z Česka 3:4 po predĺžení a nájazdoch.

Gólom a asistenciou sa v domácom drese prezentoval Juraj Slafkovský, rozhodujúci nájazd v drese Česka premenil Jakub Konečný. V piatok mladí Slováci rovnakého súpera zdolali 5:2.

Prípravný zápas hráčov so 20 rokov v Piešťanoch - sobota:

Slovensko – Česko 3:4 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. Chromiak, 45. Krajč (Slafkovský), 52. Slafkovský (Nemec) – 10. Háva (Stehlík), 32. Binias (Chlubna), 47. Koláček (Konečný), rozh. nájazd Konečný. Rozhodovali: Stano, Lokšík - Jurčiak, Jedlićka, vylúčenia: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Noskovič (32. Opatovský) – Bečár, Kňažko, Š. Nemec, Petrovický, Šeliga, Bakala, Jombík, Groch – Slafkovský, Dvorský, Chromiak – Michalík, Krajč, Lašák – Žlnka, Petrovský, L. Nemec – Hajnik, Demek, Bačo.

Hlasy po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Ivan Feneš, tréner SR 20: "V druhej polovici spĺňal zápas prísne kritériá juniorského hokeja. Hoci sme ťahali za kratší koniec povrazu v nájazdoch, myslím si, že sme videli solídny duel. V zápase sa vyskytli pasáže, ktoré sme vnímali veľmi pozitívne. Išlo o veci, na ktorých pracujeme dlhodobo, čo ma teší. V oboch konfrontáciách sme však mohli vidieť, že máme kvalitných a šikovných juniorov. Ak budú na sebe pracovať, môžu byť v budúcnosti solídny základ reprezentačného A-tímu. Výsledky aj výkony v konečnom dôsledku splnili naše očakávania."

Šimon Nemec, obranca SR 20: "Som veľmi spokojný. Málokto čakal, že dokážeme uhrať takéto výsledky. Do oboch duelov sme mali zlý vstup. V prvom sme ho vykompenzovali výbornou treťou tretinou, v druhom sa nám podobný kúsok nepodaril. Česi nás ničím neprekvapili. Vieme, čo hrajú, boli sme na nich pripravení. Myslím, že na ľade to bolo vidno. Akciu môžeme hodnotiť pozitívne."

Martin Chromiak, útočník SR 20: "Každý z nás môže byť spokojný. Ja osobne som veľmi, pretože v prvom dueli sa mi premiérovo na medzinárodnej scéne podarilo zdolať Čechov. A hoci sme druhý nedotiahli do víťazného konca, aj tak môžeme byť spokojní. Čo sa týka môjho gólu v prvej tretine, jeho realizáciu ma naučil jeden tréner v Trenčíne. Odvtedy to neustále skúšam, avšak iba v tréningoch. V zápase som si niečo podobné dovolil prvýkrát a vyšlo to. Teraz bola ideálna situácia. Takéto góly nepadajú každý deň, chutia o čosi krajšie."

Viac o téme: Slovensko U20 Česko U20
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Hockey Slovakia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články