VIDEO Rodí sa nová superhviezda? Mladík (17) letel ako raketa! Prekonal aj Bolta

Erriyon KnightonErriyon Knighton Zdroj: SITA/AP/Ashley Landis

JACKSONVILLE - Sedemnásťročný Erriyon Knighton v pondelok preletel na mítingu v Jacksonville na Floride dvojstovku za 20,11 sekundy. Takto rýchly v jeho veku nebol ani svetový rekordér Usain Bolt, ktorého americký mladík pripravil o historický primát v kategórii do osemnástich rokov. Jamajský šprintér bol v roku 2003 o dve stotiny pomalší. Nikto iný sa ako tínedžer nedostal ani pod 20,30.

Knighton porazil krajana Trayvona Bromella, ktorý na dvojstovke vďaka výkonu 20,20 predviedol svoj najlepší čas od roku 2015. Jeho silnejšou disciplínou je ale stovka, na ktorej aktuálne časom 9,88 vedie svetové tabuľky.

Kvalitne obsadený závod na 110 metrov prekážok vyhral úradujúci majster sveta Grant Holloway (13,10) pred krajanmi Devonom Allenom (13,22) a Danielom Robertsom (13,23), ktorí sa tiež chystajú na americkú olympijskú kvalifikáciu. Olympijský šampión z Ria Jamajčan Omar McLeod vyhral výkonom 13,16 svoj rozbeh, ale do finále potom nenastúpil.

Na stovke bol na Floride najrýchlejší Ronnie Baker, ktorý o stotinu pokoril desaťsekundovú hranicu. Svoju najrýchlejšiu štvrtku od roku 2018 bežala šesťnásobná olympijská víťazka Allyson Felixová, ktorá vyhrala za 50,66.

Viac o téme: Usain Bolt Erriyon Knighton
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Deportes Plus Back Up Channel
  • Zdroj: ČTK