Úspešný deň pre Slovákov na MS: Do semifinále C1 postúpili piati reprezentanti

Slovenská vodná slalomárka Zuzana PaňkováSlovenská vodná slalomárka Zuzana Paňková Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

AUGSBURG - Slovenské vodné slalomárky Zuzana Paňková a Emanuela Luknárová postúpili v piatok na majstrovstvách sveta do semifinále C1. Obe absolvovali v Augsburgu bezchybnú jazdu a prvá menovaná sa predstaví medzi najlepšou dvadsiatkou aj v K1. V druhom kole sa k nim pripojila aj Soňa Stanovská.

Paňková stratila na Nemku Andreu Herzogovú 5,58 sekundy a v úvodnej rozjazde bola siedma najrýchlejšia. Luknárová obsadila trináste miesto s mankom 8,51 s. "Je kľúčové postúpiť z prvého kola, pretože opravné je psychicky náročnejšie. Ostatné pretekárky robia dole chyby, takže som si správne rozložila sily," uviedla po úspešnej kvalifikácii 17-ročná "obojživelníčka" Paňková. Stanovská vybojovala tesný postup v opravnej jazde, kde skončila na deviatej priečke (+6,20).

Z mužov postúpili Beňuš a Slafkovský

Spomedzi mužov postúpili dvaja slovenskí kanoisti. Zo štvrtého miesta si zaistil najlepšiu dvadsiatku Matej Beňuš so stratou 1,90 sekundy na Francúza Denisa Gargauda Chanuta. "Cieľom bola dobrá jazda. Pri rozpačitom začiatku som niečo stratil, no zvyšok sa mi podarilo ustrážiť," opísal svoju jazdu Beňuš, ktorého medzi postupujúcimi doplnil Alexander Slafkovský. Ten obsadil siedme miesto (+3,26) a na rozdiel od Beňuša stavil skôr na rýchly prejazd. Rovnaká stratégia nevyšla Markovi Mirgorodskému a po chybách na jedenástej a dvadsiatej bránke sa predstaví aj v opravnej jazde.

"Bolo to tesné, stačila malá chybička a postup by bol preč. Išiel som uvoľnene, hore mi miestami nevyšla voda, ale záver bol fajn. Teraz sa už môžem sústrediť na semifinále," povedal Slafkovský, ktorý spolu s ďalšími kanoistami získal na tohtoročných MS zatiaľ jediný cenný kov pre Slovensko. Trojica vybojovala striebro v stredajšej hliadke 3xC1.

Viac o téme: Matej Beňuš Alexander Slafkovský Emanuela Luknárová Zuzana Paňková