Skvelí kanoisti sa postarali o prvý cenný kov na MS: Slovensko má striebro z hliadok v C1!

Slovenskí vodáci - Matej Beňuš, Marko Mirgorodský a Alexander Slafkovský získali striebro na MS v NemeckuSlovenskí vodáci - Matej Beňuš, Marko Mirgorodský a Alexander Slafkovský získali striebro na MS v Nemecku Zdroj: Facebook/Slovenská kanoistika - Canoe Slalom Team

AUGSBURG - Slovenskí kanoisti získali striebro v 3xC1 na MS vo vodnom slalome. Matej Beňuš, Marko Mirgorodský a Alexander Slafkovský spravili v augsburskom kanáli jednu chybu a na víťazných Slovincov stratili 2,94 sekundy. Najlepšiu trojku doplnili Taliani s mankom 5,16 sekundy a dvomi trestnými sekundami.

Slovenské trio sa tak postaralo o prvý cenný kov na tohtoročných MS a vylepšilo svoj výsledok z minuloročnej edície. Hliadka v rovnakom zložení obsadila v Čunove tretie miesto.

"Slovinci boli dostihnuteľní, mali sme pomalší začiatok, na tejto trati sa s tým však musí počítať. Mali skvelú jazdu, ale aj my sme išli dobre," povedal po pretekoch Slafkovský, ktorý si po nevydarených ME v Liptovskom Mikuláši opäť napravil chuť. Pred svetovým šampionátom triumfoval na pretekoch SP v slovinskom Tacene.

"Skompletizoval som medailovú zbierku. Mám veľa zlatých, vlani bronz, dnes striebro – zrejme sa vraciame na vrchol," dodal držiteľ desiatich svetových titulov v 3xC1.

Augsburský kanál mal veľmi náročný prostredný sektor – pretekárom dali zabrať najmä červené bránky s číslom deväť a desať v zúženej časti. Viaceré hliadky sa len tesne vyhli kolízii. "Každá medaila sa počíta. Táto trať je náročná pre hliadky, Maťa som skoro napichol na piatej bránke," opísal jazdu Mirgorodský, ktorý získal druhý cenný kov na svetovom šampionáte.

Slovenky v C1 zaostali

Menej sa darilo ich krajankám, ktoré skončili na šiestej pozícii. Zuzana Paňková, Emanuela Luknárová a Soňa Stanovská stratila na víťazné Češky 10,19 sekundy a v kanáli mala štyri dotyky na prvej, piatej, deviatej a dvanástej bránke. V závere kanála stiahli značnú časť zo svojej takmer 16-sekundovej straty, na lepší výsledok to však už nestačilo.

Pôvodne figurovali na prvom mieste Nemky, no Češkám v cieli odrátali jednu zo štyroch chýb a posunuli sa tak na prvé miesto pred domáce pretekárky. Zlato vybojovali časom 115,35 s a Nemecko na ne stratilo 1,50 s. Bronz získali reprezentantky Veľkej Británie (+2,50).