Dôležitý krok pre vstup do efjednotky: Audi odkúpilo časť tímu Alfa Romeo

Generálny riaditeľ spoločnosti Audi Markus DuesmannGenerálny riaditeľ spoločnosti Audi Markus Duesmann Zdroj: SITA/AP/Olivier Matthys

HINWIL - Nemecká automobilka Audi získala v pondelok menšinový podiel v Sauber Group, pod ktorú v motoristickom seriáli F1 patrí tím Alfa Romeo.

Švajčiarska stajňa funguje v súčasnosti pod názvom Alfa Romeo, ktorý nesie z marketingových dôvodov. Audi bude tímu dodávať motory od roku 2026.

"Toto je dôležitý krok v súvislosti so vstupom Audi do formuly 1 v roku 2026. Počas neho bude Sauber Group strategickým partnerom nemeckej automobilky," citovala DPA z oficiálneho vyhlásenia Sauberu.

Tím obsadil v uplynulom ročníku šieste miesto a počas zimnej prestávky čelil odchodu šéfa Frederica Vasseura, ktorého nahradil Andreas Seidl, bývalý šéf tímu McLaren.

Audi bude skupovať ďalšie podiely, kým jeho vlastníctvo nedosiahne 75 percent. Svoj vstup do kolotoča F1 naplánovalo v čase zmeny technických pravidiel, ktoré majú priniesť ľahšie, kratšie a ekologickejšie monoposty.

Viac o téme: Formula 1 F1 Audi Alfa Romeo Sauber Group
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy