Dubnica zvíťazila nad Nitrou vysoko 3:0

Dubnický Nosek v súboji s Nitranom Hodúrom, 22.8.2009Dubnický Nosek v súboji s Nitranom Hodúrom, 22.8.2009 Zdroj: SITA

DUBNICA NAD VÁHOM - V 7.kole Corgoň ligy zvíťazila doma Dubnica nad Nitrou 3:0

MFK Dubnica - FC Nitra 3:0 (1:0)

Góly: 34. Filo, 63. Nosek, 82. Kiška. Rozhodca: Horváth, ŽK: Kaspřák, Áč (Nitra), 2870 divákov.

MFK Dubnica: Ďurčo - Obert, Jánošík, Nosek, Ondráš - Držík - T. Zápotoka (73. L. Zápotoka), Grendel, Šulek - Filo (79. Kiška), Porázik (67. Ľupták)
FC Nitra: Hroššo – Kaspřák, Štetina, M. Tóth, Áč - Kóňa - Valenta (52. Kolár), Hodúr (72. Mikuš), Šimončič - Sloboda (52. Šimonek), Rák

Stretnutie malo svižný úvod. Napriek klzkému terénu sa pred bránu súpera odvážne púšťali hlavne domáci, i keď dostatočné kontry vyrábali aj hostia. V 15. minúte Hroššo podbehol loptu z rohu, ale Nosekovi sa ju zachytiť nepodarilo. Na druhej strane nabil Rák Kaspřákovi, ktorý však namieril nepresne. Potom domáceho Durča vyskúšal z diaľky Kóňa, Šulek z otočky Hroššovi starosti nenarobil a v 26. minúte si vyslúžil potlesk Filo. Ten nastúpil po treste, jeho strela bola sľubná, ale vedúci gól domácich znamenala až ďalšia v 34. minúte, keď zúročil nádhernú akciu Porázika a skvelú finálnu prihrávku Šuleka. O minútu neskôr mohol vyrovnať Rák, ale zblízka prestrelil. V 2. polčase sa naplno prejavilo odhodlanie domácich prelomiť svoje doterajšie zlé účinkovanie v Corgoň lige. V 49. minúte sa dostal do dobrej pozície T. Zápotoka, ale vystrelil neskoro. Potom Šulekovu strelu Hroššo na dvakrát chytil. V 63. minúte bol obranca Nosek v správnej chvíli na správnom mieste a zblízka zvýšil na 2:0. Nitranov vývoj zaskočil, nevedeli odpovedať na zvyšujúci sa tlak domácich. Nahrávkami exceloval Šulek, Filo sa pri zakončení pošmykol, ale to sa nestalo v 82. minúte Kiškovi, ktorý zľava technickou strelou umiestil na konečných 3:0. V závere zápasu po dlhom čase po zemi ešte strieľal Mikuš, inak Nitrania dohrávali so zvesenými hlavami.

Peter Gergely, tréner Dubnice:
"Vychádzala nám hra dopredu. Umožňovala to dobrá defenzíva. Po prvom góle si naši hráči čoraz viac verili a prišli ďalšie presné zásahy. S výkonom aj výsledkom som veľmi spokojný. Predviedli sme kompaktný výkon, hráči odovzdali, čo sa od nich očakáva."

Ivan Galád, tréner Nitry:
"Do futbalu patria aj prehry. Popravde, dnes sme s ňou nepočítali. Predstavovali sme si vystúpenie v Dubnici inakšie. Nemrzí nás výsledok, ale herný prejav. Takto sa v budúcnosti prezentovať nemôžeme."