Divočina v La Lige: Hetrikový hrdina Barcelony, Real doťahoval manko a skvostná Girona

Dani Carvajal a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiDani Carvajal a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v dramatickom nedeľňajšom stretnutí 21. kola španielskej La Ligy nad poslednou Almeríou 3:2.

"Biely balet" do 56. minúty prehrával 0:2, no úspešnú otočku dokonal v deviatej minúte nadstaveného času druhého polčasu Dani Carvajal. Real sa vďaka tomu dostal na čelo tabuľky o dva body pred Gironu, ktorá hrala v nedeľu večer so Sevillou.

Real inkasoval už po 40 sekundách hry z kopačky Largieho Ramazaniho a radosť hostí krátko pred koncom prvého dejstva znásobil pekným volejom Edgar Gonzalez. Madridčanov vrátil späť do zápasu v 56. minúty premeneným pokutovým kopom Jude Bellingham.

Almería, ktorá naďalej čaká na prvé ligové víťazstvo v tejto sezóne, mohla opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov v 62. minúte. Po úspešnej koncovke Sergia Arribasa však zasiahol VAR, ktorý odhalil na začiatku celej akcie lakeť v tvári Bellinghama a gól neplatil. O päť minút neskôr vyrovnal Vinícius a Real bol na koni.

Prvá možnosť strhnúť triumf na svoju stranu Realu nevyšla v 77. minúte, keď po Bellinghamovom zakončení hlavný arbiter neuznal gól pre ofsajd. Anglický mladík však bol ústrednou postavou rozhodujúceho momentu zápasu. V deviatej minúte nadstavenia hlavičkou našiel na zadnej žrdi Carvajala a ten rozhodol o plnom bodovom zisku pre Madridčanov. Slovenský stredopoliar Martin Šviderský (Almería) do zápasu nezasiahol.

Dani Carvajal a jeho Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

Barca uspela v Seville

Futbalisti FC Barcelona triumfovali v nedeľňajšom stretnutí 21. kola španielskej La Ligy na pôde Realu Betis 4:2. "Blaugranas" počas duelu prišli o dvojgólový náskok, no v 90. minúte Kataláncov zachránil Joao Felix. Svoj výborný výkon ešte v druhej minúte nadstaveného času korunoval útočník Ferran Torres, ktorý skompletizoval hetrik. Obhajcom titulu patrí v tabuľke 3. miesto o sedem bodov za vedúcim Realom Madrid.

Osasuna Pamplona zdolala Getafe 3:2. Hostia dokázali v stretnutí zmazať dvojgólové manko, no v 80. minúte zabezpečil plný bodový zisk pre domácich obranca Jesus Areso. Osasuna sa v tabuľke posunula na 11. miesto, Getafe má o bod viac a je na 10. priečke.

La Liga - 21. kolo:

Real Madrid - UD Almería 3:2 (0:2)
Góly: 57. Bellingham (z 11 m), 67. Vinicius Junior, 90.+9 Carvajal - 1. Ramazani, 43. Gonzalez