VIDEO Skorý koniec Realu Madrid v pohári, treťoligový outsider dlho trápil slávnu Barcelonu

Antoine Griezmann oslavuje gól so spoluhráčmiAntoine Griezmann oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: Profimedia

MADRID - Futbalisti Realu Madrid neobhája svoj vlaňajší titul v Španielskom pohári.

Vo štvrtkovom osemfinále nezvládli derby s mestským rivalom Atléticom, ktorému podľahli 2:4 po predĺžení po remíze 2:2 v riadnom hracom čase. Tréner "bieleho baletu" Carlo Ancelotti mal z výkonu dobrý pocit, ako chybu označil riskantnú hru svojho tímu.

Real pritom minulý týždeň vyhral španielsky Superpohár, v ktorom zdolal Barcelonu v El Clásicu jednoznačne 4:1. V semifinále turnaja vo formáte final four v Saudskej Arábii navyše narazili práve na Atletico a vyhrali 5:3 po predĺžení po remíze 3:3 v riadnom hracom čase. Vo štvrtok však neviedol ani raz a dvakrát vyrovnával skóre.

Skúsili sme všetko

"Hrali sme kompaktne, vyrovnane a veľmi bojovne proti silnému súperovi. Odchádzame s dobrým pocitom, ale nie sme šťastní. Skúsili sme všetko. Hrali sme dobrý zápas, no to aj súper," povedal Ancelotti na pozápasovej tlačovej konferencii.

Kormidelník odpovedal aj na otázku ohľadom únavy svojich hráčov. V priebehu pätnástich dní absolvovali päť stretnutí, dve z toho na Arabskom polostrove.

"Neviem, nemyslím si, že je to problém. Sú chvíle, keď máte zápas pod kontrolou a nemusíte silou mocou hrať. Máme veľmi kvalitných mladých hráčov, ktorí sa to snažia robiť. Niekedy to však nie je potrebné. Prehrali sme, lebo sme zbytočne riskovali," vysvetlil Ancelotti.

Poukázal aj na chybu Viníciusa Juniora, ktorá viedla k prieniku Antoina Griezmanna a víťaznému gólu z uhla v 100. minúte. Ešte v mixzóne potvrdil, že v nadchádzajúcom ligovom zápase proti Almerii dostane v bráne prednosť Kepa Arrizabalaga na úkor Andrija Lunina.

"Mohli sme hrať lepšie, keď bol stav vyrovnaný. Nemali sme na to tak tlačiť a tlačili sme. Máme mladý tím, to je kľúčový problém," zhrnul Ancelotti. Atletico sa stretne v boji o semifinále s FC Sevilla.

Barcalona uspela na  pôde treťoligistu

FC Barcelona postupuje v Copa del Rey do štvrťfinále. Zverenci Xaviho Hernándeza uspeli na pôde treťoligového klubu Unionistas de Salamanca CF 3:1. Outsider vyhrával od 31. minúty 1:0, ešte v prvom polčase vyrovnal Ferran Torres. V 69. a v 73. minúte potom dvakrát udreli Koundé a Balde.