Nevšedný futbalový moment počas FA Cupu: Kritická situácia, fanúšik zastúpil rozhodcu

Matheus Cunha oslavuje gól WolvesMatheus Cunha oslavuje gól Wolves Zdroj: SITA/Jacob King/PA via AP

WOLVERHAMPTON - Fanúšik futbalistov Wolverhamptonu si vychutnal nevšedný zážitok, keď sledoval postup svojho tímu do 4. kola FA Cupu priamo z hracej plochy ako náhradný štvrtý rozhodca.

Víťazný gól v utorkovom opakovanom zápase proti Brentfordu oslavoval Ross Bennett radšej iba v duchu, pretože nechcel porušiť svoj dočasný neutrálny status.

Bennett, ktorý je rozhodcom v mládežníckych súťažiach, ponúkol pomocnú ruku, keď sa štvrtému rozhodcovi urobilo nevoľno a v predĺžení zápasu už nemohol pokračovať.

"Rozhodca sa ma pýtal, či zvládnem byť štvrtý rozhodca, tak som mu povedal: 'Keď mi dáte rýchlokurz, tak áno," povedal Bennett v podcasti Wolves Express.

"Takže som bol 30 minút rozhodcom opakovaného zápasu FA Cupu. Bol to neskutočný, naozaj bláznivý zážitok."

Podľa svojich slov potom v duchu "kričal" nadšením, keď v predĺžení strelil Matheus Cunha z pokutového kopu víťazný gól na 3:2, ktorý Wolverhampton poslal do 4. kola proti regionálnemu rivalovi West Bromwichu.

"Šialené na tom bolo, že som ten gól nemohol oslavovať, pretože som si nebol istý, či smiem, alebo či musím zostať neutrálny," dodal fanúšik klubu po unikátnom zážitku.

Viac o téme: FA Cup Wolverhampton Wanderers FC Matheus Cunha