Valjent bol kapitán, Greif exceloval v bráne: Postupovú radosť Slovákov sledoval aj Rafa Nadal

Slovenský futbalista Martin ValjentSlovenský futbalista Martin Valjent Zdroj: Profimedia

MALLORCA - Medzi najlepšie štyri tímy španielskeho Kráľovského pohára sa dostala aj RCD Mallorca.

V zostave so slovenským brankárom Dominikom Greifom a obrancom Martinom Valjentom zvíťazili v stredajšom zápase pred zrakom španielskeho tenistu Rafaela Nadala nad lídrom španielskej ligy Gironou 3:2. Mallorca rozhodla o svojom triumfe v prvom polčase, po ktorom viedla 3:0.

Dva góly zaznamenal Abdon Prats, tretí pridal Kanaďan Kyle Larin. V 67. minúte obranca domácich Antonio Raillo fauloval v šestnástke Cristhiana Stuaniho a Girona dostala šancu znížiť z penalty.

Raillo dostal za protesty aj druhú žltú kartu a Mallorca dohrávala v desiatich. Stuani jedenástku premenil a upravil na 1:3. Hostia napriek početnej výhode nedokázali vyrovnať, skóroval už len Savio v nadstavenom čase druhého polčasu. Greif dostal tretíkrát za sebou šancu v bránke RCD v pohári a tromi zákrokmi pomohol tímu k postupu do semifinále.

Kapitánom domácich bol slovenský stopér Valjent. "Cítim absolútnu radosť, keď vidím fanúšikov s takým nadšením. Bol to fantastický večer a my sme veľmi radi, že sme postúpili do ďalšieho kola a pripravili našim divákom ešte jeden pohárový zápas doma.

Prvý polčas nám vyšiel perfektne. Druhý bol iný, no nakoniec sme ho zvládli aj s podporu ľudí na štadióne. V semifinále sa môže stať čokoľvek," skonštatoval pre oficiálnu stránku klubu.

Viac o téme: Španielsko RCD Mallorca Slovensko Martin Valjent Dominik Greif