V tenise kraľovali sestry Williamsové, bratia Williamsovci zničili Barcelonu: Vyšlo to perfektne!

Tešiaci sa Iňaki WilliamsTešiaci sa Iňaki Williams Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

BILBAO - Futbalisti Barcelony prehrali dramatické štvrťfinále Španielskeho pohára na ihrisku Bilbaa 2:4 po predĺžení.

O postupe baskického tímu cez úradujúceho ligového šampióna rozhodli gólmi v 105. a 120. minúte bratia Iňaki a Nico Williamsoví. Futbalisti Barcelony prehrali dramatické štvrťfinále Španielskeho pohára na ihrisku Bilbaa 2:4 po predĺžení.

Iňaki dorazil do dejiska zápasu len pár hodín pred výkopom z Afrického pohára národov, kde reprezentoval Ghanu. "Toto som si nepredstavoval ani v tom najlepšom sne. Vyšlo to perfektne. Včera som si ani nepomyslel, že tu po tej ťažkej rane dnes budem," povedal v televíznom rozhovore útočník, ktorého národný tím na africkom šampionáte dohral už v skupine.

Bilbao šlo do vedenia už v prvej minúte zásluhou Guruzetu, ale Lewandowski a šestnásťročný Yamal ešte v prvom polčase skóre otočili. V 49. minúte vyrovnal Sancet a ďalšie góly padli až v predĺžení.

Kormidelník domácich Ernesto Valverde bol spokojný: "To, že tu bol Inaki, bolo obrovskou morálnou vzpruhou pre tím. Je to pre naše mužstvo veľmi dôležitý hrá a vzbudzuje u súperov strach."

Nadviazal na neho obranca Dani Vivian: "Inaki je fenomén a je jednou z duší tímu. Opäť to ukázal."

Barcelonský kouč Xavi, ktorého tím je v ligovej tabuľke tretí osem bodov za vedúcou Gironou a sedem za druhým Realom Madrid, po zápase uviedol, že je v pokoji.

Hlavné tituly sú stále v hre

"Tie hlavné tituly sú stále v hre," povedal. "Hrali sme proti skvelému tímu, ktorý je doma veľmi silný. Hovoril som už pri žrebe, že nám neprialo šťastie. Lamine mal šance rozhodnúť, ale môžeme byť hrdí, ako sme to odohrali," uviedol Xavi.

Bilbao, ktoré je v lige piatej, doplnilo v semifinále Malorku a San Sebastian. Posledné štvrťfinále Atlético Madrid - Sevilla sa hrá dnes.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: FC Barcelona Xavi Hernández Athletic Bilbao Iňaki Williams Nico Williams
  • Zdroj: ČTK, TASR