VIDEO Senzácia na svete: Slováci vyradili lídra La Ligy, Barcelonu postihla záplava horkých slín

Gólové oslavy futbalistov MallorcyGólové oslavy futbalistov Mallorcy Zdroj: Profimedia

MALLORCA - Futbalisti RCD Mallorca v zostave so slovenským brankárom Dominikom Greifom a obrancom Martinom Valjentom postúpili do semifinále Španielskeho pohára.

Vo štvrťfinálovom dueli zvíťazili na domácej pôde nad lídrom La Ligy Gironou 3:2. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, po ktorom viedli 3:0. Dva góly vsietil Abdon Prats, tretí pridal Kanaďan Kyle Larin.

V drese RCD videl v druhom polčase červenú kartu Antonio Raíllo, po ktorom kapitánsku pásku prebral práve Valjent.

V druhom zápase večera prehrali futbalisti FC Barcelona 2:4 po predĺžení na ihrisku Athleticu Bilbao a v súťaži skončili. Rozhodujúci gól strelil Inaki Williams, ktorý ešte v pondelok hral za Ghanu na Africkom pohári národov.

Bilbao išlo do vedenia už v prvej minúte zásluhou Gorku Guruzetu, no Barcelona otočila skóre po góloch Roberta Lewandowského a 16-ročného Lamineho Yamala. Oihan Sancet však na začiatku druhého polčasu vyrovnal a poslal zápas do predĺženia. V ňom rozhodol v 105. minúte Inaki Williams, v závere pridal ešte jeden gól jeho brat Nico Williams.

Pre Barcu je to v krátkom čase druhý neúspech, tento mesiac prehrala vo finále španielskeho Superpohára s Realom Madrid 1:4.

štvrťfinále Španielskeho pohára:

RCD Mallorca - Girona FC 3:2 (3:0)
Góly: 28. a 35. Prats (druhý z 11 m), 21. Larin - 68. Stuani (z 11 m), 90+6. Savio, ČK: 67. Raíllo (Mallorca) po druhej ŽK
/D. Greif odchytal celý zápas a dostal ŽK, M. Valjent (obaja Mallorca) odohral celý duel/

Athletic Club - FC Barcelona 4:2 pp (1:2)
Góly: 1. Guruzeta, 49. Sancet, 105+2. Iňaki Williams, 120+1. Nico Williams - 26. Lewandowski, 32. Yamal

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: RCD Mallorca Španielsky pohár Martin Valjent Dominik Greif Girona CF