Dobré správy z bratislavských vôd: Slovenské lode uvidíme v A-finále

Na snímke kanoistka Bianka SidováNa snímke kanoistka Bianka Sidová Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Tri slovenské lode postúpili na MEJ a do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike na bratislavskom Zemníku priamo do A-finále na 1000 m.

Bianka Sidová vyhrala v K1 U23 svoju rozjazdu. K2 juniorov v zložení Maximilián Szabo, Máte Lepi skončila druhá a singlkanoista Peter Kizek bol v kategórii do 23 rokov tretí.

Ďalšie lode postúpili do semifinále. Juniorka Ema Minarovičová finišovala v rozjazde K1 druhá, Teo Lukáč obsadil tretie miesto rovnako ako Matej Danas v U23. Artur Kaláber dopádloval v C1 juniorov na siedmej priečke.

Darilo sa nám aj na krátkej vzdialenosti

Priamo do A-finále v kategórii K1 na 500 m sa prebojovala aj Nikola Hvojníková. Medzi juniorkami vyhrala svoju rozjazdu. Bianka Sidová skončila v kategórii U23 druhá a postúpila do semifinále rovnako ako ďalšie štyri slovenské lode.

Teo Lukáš finišoval v rozjazde kajaku juniorov druhý. Vivien Stehlíková dopádlovala v kanoe junioriek na piatom mieste. Kajakár Ľudovít Tóth a kanoistka Laura Öriová dopádlovali v rozjazdách v kategórii do 23 rokov na šiestej priečke.

Viac o téme: Bianka Sidová Peter Kizek Maximilián Szabo Máte Lepi