Ani jedna loď sa nedostala do finále: Čulenovú i Pecsukovú delila od postupu jediná priečka

Slovenská vlajka - ilustračné fotoSlovenská vlajka - ilustračné foto Zdroj: Getty Images

SZEGED - Slovenskí rýchlostní kanoisti v piatkovom dopoludňajšom programe na ME v Szegede v semifinále neuspeli. Ani jedna loď sa nedostala do finále.

Dagmar Čulenová obsadila v semifinálovej jazde K1 1000 metrov 4. miesto a A-finále jej ušlo o jednu pozíciu. Od postupovej priečky ju delilo 1,42 s. Rovnaký osud postihol aj Katarínu Pecsukovú v K1 na 500 m. V semifinále jej patrila 4. priečka, keď za tretím miesto a postupom do A-finále zaostala o 88 stotín sekundy.

Pecsuková s Čulenovou sa následne do najlepšej deviatky neprebojovali ani v K2 na 500 m. Patrilo im 6. miesto s odstupom 1,047 od postupu. Vo finále nebudú ani Milan Dörner s Ákosom Gacsalom v K2 na 500 m, keď zaostali o 2,1 s a obsadili 5. priečku. Erik Noskovič a Matej Michálek prišli do cieľa v semifinále K2 200 m na 7. mieste. Od finálovej účasti ich delilo 763 tisícin sekundy.

Muži dorazili na šiestej priečke

Slovenský dvojkajak v zložení Milan Dorner, Ákos Gacsal obsadil v A-finále na 1000 m na ME v Szegede 6. miesto. Za víťazným talianskym tandemom Samuele Burgo, Andrea Schera zaostal o 5,728 s. Od medailovej priečky ho delilo 3,377 s.

ME v Szegede - finálové výsledky:
muži
K2 1000 m: 1. Samuele Burgo, Andrea Schera (Tal.) 3:11,133 min, 2. Bence Vajda, Tamás Szabó (Maď.) +0,547, 3. Cyrille Carre, Etienne Hubert (Fr.) +2,351,... 6. Milan DORNER, Ákos GACSAL (SR) +5,728

Do finále K1 sa prebojoval iba Halčin

Z piatich slovenských reprezentantov sa vo finále K1 na Svetovom pohári vodných slalomárov v Krakove predstaví iba Martin Halčin. V semifinále dosiahol piaty najrýchlejší čas 87,90 s a za vedúcim Nemcom Noahom Heggem zaostal o 2,16 sekundy.

V semifinále skončili Jakub Grigar a Adam Gonšenica, ktorí obsadili 24., respektíve 28. priečku. Piatková jazda nevyšla Eliške Mintálovej, ktorá bola v prvých rozjazdách najrýchlejšia. V semifinále nazbierala šesť trestných sekúnd a za víťazkou Martinou Wegmanovou zaostala o 10,06 s. Do finále sa neprebojovala ani 12. Soňa Stanovská, chýbalo jej na to 1,42 s.