V ženskej štafete Prekopová namiesto Kalinovej

Ilustračné FotoIlustračné Foto Zdroj: SITA

VANCOUVER - Nedeľňajšími popoludňajšími pretekmi žien na 15 km s hromadným štartom, v ktorých skončila slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová na veľmi dobrom 8. mieste, sa v kanadskom stredisku Whistler skončili individuálne biatlonové súťaže na vancouverských XXI. zimných olympijských hrách. Rýchlym bežkám a presným puškám však ešte pod piatimi kruhmi pre túto olympiádu neodzvonilo, pretože v programe figurujú preteky štafiet mužov aj žien.

V oboch bude mať zastúpenie aj Slovensko. Zloženie mužskej štvorice je po odchode chorého Mateja Kazára jasné. Okrem čerstvo bronzového Pavla Hurajta budú bežať Marek Matiaško, Miroslav Matiaško a Dušan Šimočko. "S trénerom Pavlom Kobelom sme už hovorili o viacerých prekvapujúcich variantoch. Necháme sa prekvapiť, čo napokon kouč SR napíše do štartovej listiny. Do 25. februára je ešte času dosť," povedal prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Juraj Sanitra. Preteky mužov na 4x7,5 km sú v Olympijskom parku vo Whistleri na programe v piatok 26. 2. o 11.30 h miestneho času.

 

Ženská štafeta sa na ZOH 2010 pobeží už v utorok 23. februára. "Štartovať bude Natália Prekopová namiesto Ľubomíry Kalinovej, ktorá nie je po pretekoch na 15 kilometrov celkom zdravotne v poriadku. O tom, kto bude bežať ktorý úsek, však rozhodne tréner Gašperčík až v pondelok," vyhlásil Juraj Sanitra. Okrem Prekopovej budú súčasťou štvorice slovenských reprezentantiek aj Anastasia Kuzminová, Jana Gereková a Martina Halinárová. "Verím, že využijeme individuálny potenciál a formu Hurajta a Kuzminovej, ku ktorým sa svojimi výkonmi pridajú aj ďalší," dodal prezident SZB J. Sanitra.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články