Moravcová hľadá v plaveckom kempe svojho nástupcu

Martina MoravcováMartina Moravcová Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Dvojnásobná olympijská medailistka v plávaní Martina Moravcová si zobrala pod patronát najväčšie plavecké talenty a v nedeľu otvorila v Piešťanoch svoj plavecký kemp pre plavcov od 10 do 15 rokov.

Počas dvoch týždňov sa Martina bude na piešťanskej Sĺňave venovať deťom v zdokonaľovaní ich plaveckých techník. Niektorí z účastníkov patria vo svojej vekovej kategórii k slovenskej špičke v plávaní. "Kemp dostali od Nadácie Poštovej banky zadarmo ako odmenu za najlepšie výsledky a výkony," povedala Martina Moravcová.

 

Prvý týždeň budú v kempe deti od 10 do 12 rokov, staršie deti od 13 do 15 rokov začnú od 15. augusta a kemp ukončia 20. augusta. "Boli sme prekvapení obrovským náporom záujemcov, ktorí chceli deťom uhradiť kemp z vlastného vrecka, hlásili sa nám aj zo zahraničia," uviedla vyše dvestonásobná slovenská rekordérka.

 

Martina Moravcová je členkou Nadácie Poštovej banky od jej založenia. Nadácia sa primárne venuje deťom v zlej sociálnej situácii, ktoré sa venujú vodným športom. Nápad pripraviť plavecký kemp sa zrodil zhruba pred rokom. Za posledný rok finišovali prípravné práce a nadácia vyhlásila možnosť prihlasovať sa do kempu začiatkom zimy. "Nadácia vyčlenila na tento projekt takmer 30 tisíc eur", hovorí Helena Hupková, správkyňa Nadácie Poštovej banky. "Dúfame, že Martina medzi deťmi odhalí aj nové olympijské talenty," uviedla.

 

Cieľom kempu je ukázať slovenským deťom najvychytenejšie metódy zlepšovania techniky a tak podporiť mladé talenty. "Chceme zvýšiť ich motiváciu, zdokonaliť ich plaveckú techniku a spôsoby plávania," dodala Martina Moravcová. Do kempu sa prihlásila vyše stovka detí. Zdarma ho od Nadácie Poštovej banky získalo 42 detí, šiesti z nich pochádzajú so sociálne slabších pomerov a do kempu ich vybrali na základe voľnej karty. Ďalších 50 detí sa na plaveckom kempe zúčastní ako samoplatcovia.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy