VIDEO Nová dvadsaťjednotka prehrala vo Francúzsku

Momentka zo zápasu Francúzsko - SlovenskoMomentka zo zápasu Francúzsko - Slovensko Zdroj: internet

CHATEAUROUX - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala v prípravnom zápase vo francúzskom Chateauroux s domácimi rovesníkmi 1:3. Tréner mladých Slovákov Ivan Galád tak v jeho debute zaznamenal prehru s favoritom.

Výber domáceho kouča Ericka Mombaertsa dostal do vedenia v 23. minúte útočník Rennes Abdoul Camara.  Mladí Francúzi začali aktívne a slovenský brankár Bajza musel zasahovať pri dvoch pokusoch kapitána Corchiu. Hostia odpovedali hlavičkou Košúta, no aj brankár Delle bol pozorný. V prvej 20-minútovke sa hralo prevažne medzi šestnástkami a dominovali pozorné obrany. Francúzi udreli ako prví, po peknej kombinačnej akcii Carola s Riviérom dostal loptu do slovenskej siete Camara. O ďalšie tri minúty dostali Slováci ďalší úder, obranca Hlinka uvidel po faule červenú kartu.

Do druhého dejstva vstúpili opäť lepšie "les Tricolores", ich kapitán Corchia krásnou tvrdou strelou prekonal Bajzu v 47. minúte. O pár minút po faule slovenskej obrany na agilného Camaru dostali domáci šancu kopať penaltu, prvý pokus Riviérea Bajza ešte zlikvidoval, no na dorážku Corchiu už nestačil. V ďalšom dejstve tréneri na oboch stranách prestriedali viacerých hráčov. Bránku domácich nebezpečnejšie ohrozil v 65. minúte hlavičkou Košút, ale zníženie nepriaznivého stavu to neprinieslo. Až v nadstavenom čase zápasu sa presadil striedajúci Žilák po prihrávke Kissa skorigoval na konečných 1:3.

Francúzsko 21 - SR 21  3:1 (1:0)

Góly: 23. Camara, 47. a 50. Corchia - 90.+1 Žilák, ŽK: Guilavogui (Fr.), ČK: 26. Hlinka (SR), rozhodoval: Virant (Belg.), 6959 divákov.

Francúzsko 21: Delle - Corchia (74. Néry), Stambouli, Mangala (74. Varane), Carole (60. Makonda) - Guilavogui, Pajot, N'Diaye (60. André), Saivet (74. Cabella) - Riviére (60. Gueye), Camara

SR 21: Bajza - Hlinka, Štetina, Košút, Čonka (79. Kolmokov) - Greguš, Kiss, Lalkovič (55. Žilák), Mikúš (63. Štefánik), Mak (46. Poleť) - Szarka (83. Považanec)

Ivan Galád (tréner SR "21"): "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Aj napriek inkasovanému gólu sme pôsobili na trávniku lepšie ako domáci tím. Výsledok stretnutia ovplyvnila prísna červená karta. Francúzi v presilovke o jedného hráča už dominovali. Pozitívom z našej strany je to, že napriek nepriaznivému stavu a číselnej prevahe súpera sme sa pokúšali streliť gól, čo sa napokon aj podarilo. Dnes sme odohrali zápas s kvalitným súperom, ktorý poukázal na naše chyby. V našej hre sa však vyskytlo aj veľa pozitívnych momentov."

• Zdroj: TASR, SITA, youtube