Jaroslavľ vynechá sezónu: Podstatné sú rodiny hráčov

Zosnulí hráči Lokomotivu
Zosnulí hráči Lokomotivu

JAROSLAVĽ - Lokomotiv Jaroslavľ sa v sezóne 2011/2012 nepredstaví v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), pre portál championat.ru to potvrdil prezident klubu Jurij Jakovlev. Ako je známe, takmer celý tím, vrátane bývalého kapitána slovenskej reprezentácie Pavla Demitru, zahynul pri stredajšej tragickej nehode lietadla Jak-42. Funkcionár uviedol, že klub musí momentálne riešiť iné záležitosti než šport.

 

"Našou prvoradou úlohou je postarať sa o najbližšie osoby a rodiny hráčov, ktorí zahynuli pri leteckom nešťastí. Potom sa začneme zaoberať otázkou zloženia nového mužstva, to by malo podľa nášho rozhodnutia nastúpiť do ďalšieho ročníka KHL," nechal sa počuť Jakovlev.

 

Vrcholní predstavitelia KHL sa prezentovali silným odhodlaním udržať Lokomotiv v začínajúcej sa sezóne. Novým koučom tímu, do ktorého mali uvoľnením svojich hráčov prispieť ostatné kluby, sa mal stať Piotr Vorobijov.

 

Vedenie KHL sa dohodlo s predstaviteľmi hráčskej únie na tom, že prvým duelom každého nového ročníka bude boj o Pohár Lokomotivu, jeho premiéra je plánovaná na 12. septembra a stretnú sa v ňom Ufa a Atlant.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA