Prvá výhra Good Angels v EL, poradili si s Rivasom

Danielle Mc Cray v útokuDanielle Mc Cray v útoku Zdroj: SITA

KOŠICE - Basketbalistky osemnásobného slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili v stredajšom stretnutí 2. kola Euroligy v základnej C-skupine nad španielskym tímom z madridskej oblasti Rivas Ecópolis presvedčivo 81:63. Košičanky mali bodovo navrch vo všetkých štvrtinách, no predovšetkým v záverečnej (19:9), keď rozhodli o svojom vysokom víťazstve.

V najbližšom stretnutí v najprestížnejšej ženskej klubovej súťaži na starom kontinente nastúpia "anjelky" v stredu 26. októbra pod košmi chorvátskeho družstva Croatia Gospič.

Good Angels Košice - Rivas Ecópolis (Šp.) 81:63 (21:16, 22:20, 19:18, 19:9)

Zostava a body Košíc: McCrayová 20, Bojovičová 18, Vieruová 15, Kupčíková 10, Pedersenová 9 (Lawlessová 4, Jurčenková 3, Némethová 2, Pindrochová a Sverrisdóttirová po 0)

Najviac bodov Rivasu: A. Jonesová 24, Aguilarová 12, Cruzová 9
TH: 25/20 - 22/18, fauly: 23 - 14, trojky: 7 - 3

Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim hráčkam, ktoré sa v 3. minúte po dvojbodovom zásahu McCrayovej ujali vedenia 6:2. Svoj náskok dobrou hrou postupne zvyšovali a v 7. minúte už vyhrávali o osem bodov 17:9. "Žlto-modré" dobre bránili a dokázali sa presadiť i v útoku. Súperkám sa do konca úvodnej desaťminútovky síce podarilo znížiť na prijateľných 16:21, ale Košičanky pokračovali v nasadenom tempe aj v ďalších minútach a tri minúty pred koncom úvodného dejstva vyhrávali 38:23. V závere však nazbierali päť faulov a hostky dokázali znížiť predovšetkým vďaka Jonesovej a Cruzovej na polčasovo prijateľných 36:43 z ich pohľadu.

V zlepšenom výkone pokračovali aj v úvode tretej desaťminútovky a po presných zásahoch Carsonovej a Cruzovej stiahli manko na rozdiel troch bodov (40:43). "Anjelky" zareagovali správnym spôsobom a v 24. minúte po trojke Bojovičovej a dvoch trestných hodoch Vieruovej už viedli 53:44. Po tridsiatich minútach boli spokojnejšie predsa len domáce hráčky (62:54) a o dve minúty neskôr už vyhrávali o trinásť bodov 67:54. Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci a duel doviedli do víťazného konca po jednoznačnom výsledku 81:63.

Štefan Svitek (tréner Košíc): "O cennom víťazstve rozhodol kolektívny výkon mojich zvereniek, i to, že súperky sa nevedeli vyrovnať s našou zónovou obranou. Pre priaznivý vývoj stretnutia bolo tiež kľúčové, že v zlomových momentoch vždy niekto vzal zodpovednosť do svojich rúk. Dôležitosť víťazstva zvýrazňuje aj fakt, že najbližšie dva duely odohráme na súperových palubovkách - v Gospiči a Tarante."

Miguel Méndez (tréner Rivasu): "Blahoželám Košiciam k víťazstvu. O triumfe domácich rozhodla ich lepšia kondícia, mali i viac síl, čím nás prevýšili."

Spartak&K Moskovská oblasť (Rus.) - Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) 62:74 (12:19, 16:23, 9:16, 25:16)

Basket Lattes Montpellier (Fr.) - Frisco Brno (ČR) 80:50 (17:8, 23:10, 18:11, 22:21)

A-skupina:
UMMC Jekaterinburg (Rus.) - Bourges Basket (Fr.) 68:50 (19:13, 19:10, 17:9, 13:18)
ZVVZ USK Praha (ČR) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 70:78 (18:13, 16:18, 17:18, 19:29)
Ros Casares Valencia (Šp., trénerka Hejková) - Vici Aistés Kaunas (Lit.) 83:55 (14:11, 23:14, 30:15, 16:15)

B-skupina:
UE Šopron (Maď.) - Nadežda Orenburg (Rus.) 76:78 po predĺžení (13:18, 19:9, 21:17, 12:21 - 11:13)
Fenerbahce Istanbul (Tur.) - CCC Polkowice (Poľ.) 86:66 (24:19, 22:19, 23:15, 17:13), tretím rozhodcom duelu Pavel Fuska (SR)
Perfumerias Avenida Salamanca (Šp.) - Beretta-Famila Schio (Tal.) 86:66 (30:17, 18:15, 19:12, 19:22)

• Zdroj: TASR, SITA