VIDEO Pereirov gól posunul Benficu do štvrťfinále

Radosť hráčov po góle Maxiho PereiruRadosť hráčov po góle Maxiho Pereiru Zdroj: SITA

LISABON - Druhým postupujúcim do štvrťfinále Ligy majstrov sa stali futbalisti Benficy Lisabon. Portugalský vicemajster prehral v prvom stretnutí proti Zenitu Petrohrad 2:3, lenže v domácej odvete neinkasoval a naopak v závere oboch polčasov dokázal streliť góly znamenajúce postup.

Zenit v základnej zostave so slovenským reprezentačným obrancom Tomášom Hubočanom si na ihrisku Benficy Lisabon neudržal náskok z prvého duelu. Domáci dali postupový gól do šatne. Ruský tím sa snažil o vyrovnávajúci gól, ktorý by ho poslal medzi najlepšiu osmičku, no Benfica si výhru i postup už ustrážila, v poslednej 90.+3 minúte definitívne rozhodol po protiútoku striedajúci Nelson Oliveira.

"Potrebovali sme skórovať ako prví, aby sa súper vytiahol z ulity. Benfica a jej fanúšikovia si zaslúžia mať svoj tím medzi najlepšou osmičkou," povedal tréner európskych šampiónov z rokov 1961 a 1962. Zenit vo všeobecnosti "hrýzol" málo najmä po tom, ako mu nevyšla taktika s ubránením náskoku z prvého stretnutia a domáci už do konca nemali problémy ukontrolovať priebeh a zaslúžene vyradili ruský tím.

"Snažili sme sa ustrážiť si našu jednogólovú výhodu najviac, ako sme vedeli, no teraz sa budeme musieť sústrediť na domácu súťaž," reagoval po stretnutí obranca Zenitu Bruno Alves.

Benfica Lisabon (Portug.) - Zenit Petrohrad (Rus.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 2:3
Góly: 45.+ Maxi Pereira, 90.+ Nelson Oliveira, rozhodoval: Webb (Angl.)

Benfica: Artur Moraes - Maxi Pereira, Luisao, Jardel, Emerson da Conceicao - Javi García - Witsel, Gaitán (71. N. Matič) - Rodrigo (62. Nolito), B. César - Ó. Cardozo (80. Nelson Oliveira)

Zenit: Malafejev - Aňukov (53. Bruno Alves), HUBOČAN, Lombaerts, Criscito - Denisov - Semak, Širokov - Bystrov (46. Lazovič), Zyrjanov (70. Fajzulin) - A. Keržakov

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom.com