V 5. kole WHIL zvíťazili Duslo Šaľa aj Senec

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 5. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

TJ Sokol Písek - DHK Baník Most 22:30 (7:16)
Najviac gólov: Borovská 7/3, Vyhnalová 5 - Weisenbilderová 13/5, Vaňková 4, Vysloužilová 4
Pok. hody: 3/3 - 6/5, vylúčené: 3 - 7, rozhodovali: Větrovský a Zych (obaja ČR), 150 divákov

Domácim trestuhodne utiekol začiatok stretnutia, v 9. min prehrávali už 0:7. Hráčky Písku sa z toho už ťažko dostávali späť do zápasu, čomu zodpovedá aj polčasový stav stretnutia. Počas celého zápasu mal Most prevahu, neskôr sa hra vyrovnala. Reprezentantkami nabité družstvo Mostu si však ustrážilo víťazstvo.

HC Zlín - ŠKP Piccard Senec 25:26 (13:11)
Najviac gólov: Brandová 6, Očadlíková 5, Kamenářová 4 - Weibelová 8, Polláková 7
Pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 260 divákov

V stretnutí priemernej úrovne si domáce hráčky nechali vziať bod štyri sekundy pred koncom zápasu. O ich prehre rozhodli aj zlé vstupy do oboch polčasov.

TJ Jindřichov Hradec - HK Slovan Duslo Šaľa 18:25 (12:14)
Najviac gólov: Krupicová 6/5, Kohoutová 3, Kyriushyna 3 - Porubská 5, Bérešová 5, Szarková 5/1
Pok. hody: 5/5 - 2/1, vylúčené: 6 - 5, rozhodovali: Brůna a Vostatek (obaja ČR), 210 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný, no neskôr si hráčky Šale vybudovali náskok. V druhom polčase sa zlepšili obe družstvá, ale v závere prišiel nápor hostiek a domáce hráčky už na zmenu stavu nemali dostatok síl.