Tesná prehra Iuventy vo WHIL, hladké výhry Zlínu a Mostu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

UDHK ŠG Nitra - HC Zlín 27:35 (16:16)
Najviac gólov: Šimáková 9, Königová 5, S. Sýkorová 4 - Brzosková 7, Šviráková 6, Š. Marčíková 4,
Pok. hody: 0/0 - 3/3, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 100 divákov

O osude stretnutia rozhodla 10. min, keď mali domáce k dispozícii presilovku o dve hráčky. Nevyužili ju a navyše v nej inkasovali dva góly. Po polčase Nitriankam chýbala bojovnosť a nasadenie, Zlín už stretnutie bez väčších problémov doviedol do víťazného konca.

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 28:27 (15:10)
Najviac gólov: Poznarová 8, Chrenková 7, A. Tóthová 4 - Tobiašová 7, Rebičová 4, Kovaličková 3
Pok. hody: 5/4 - 1/1, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: P. Novák a Kosmák (obaja ČR), 375 divákov

Poruba mala skvelý prvý polčas, ktorý vyhrala o 5 gólov. Aj na začiatku druhého dejstva domáce hráčky pokračovali vo výbornom tempe. Hostky sa však "chytili" počas dvojnásobného vylúčenia súperiek a dotiahli sa na 26:26. Rozhodujúci gól dramatického stretnutia padol tri sekundy pred koncom. Michalovčanky mohli uhrať remízu, ich strela v záverečnej sekunde duelu však skončila len na žrdi.

Predohrávka 11. kola:
ŠKP Piccard Senec - DHK Baník Most 21:34 (12:16)
Najviac gólov: Kodajová 7/3, Neštická 3, Kochanová 3 - Vysloužilová 6, Beňušková 5/1, Martinková 5
Pok. hody: 6/5 - 2/1, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Brunovský a Čanda (obaja SR), 100 divákov

V prvom polčase ešte domáce hráčky ako - tak držali tempo hráčok Mosta. V druhej polovici stretnutia však Senčanky vyhoreli v obrane a nepremenili veľa gólových príležitostí. Hostky svojou typickou hrou s prehľadom dokráčali k víťazstvu.