V 7. kole WHIL Šaľa deklasovala Zlín, vyhrali aj Michalovce

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 7. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

Iuventa Michalovce - HK Danlog Partizánske 36:23 (16:10)
Najviac gólov: Viňukovová 8, Wollingerová, Snopovová a Tregubovová po 5 - Michnová 10/2, Šáteková a Minarčíková po 4
Pok. hody: 1/0 - 4/3, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Gabriš a Klinka (obaja SR), 900 divákov
Úvod stretnutia bol do 12. min vyrovnaný (6:6). Potom však Michalovčanky zabrali a do polčasovej prestávky si vypracovali 6-gólový náskok -16:10. V druhom dejstve domáce hádzanárky svoje vedenie zveľadili a napokon sa tešili z hladkého 13-gólového víťazstva.

HC Zlín - HK Slovan Duslo Šaľa 20:41 (9:21)
Najviac gólov: Nudniová 5, Brzósková 4, Marčíková 3 - Bérešová a Szarková po 7, Tulipánová 6
Pok. hody: 4/1 - 2/2, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: A. Kondělka a D. Kondělka (obaja ČR), 190 divákov
Favorizované hosťujúce hráčky od úvodu dominovali a už v prvom polčase si vypracovali rozhodujúci náskok. Po zmene strán strieľali Šalianky gól za gólom a napokon triumfovali rozdielom 21 gólov.

DHK Zora Olomouc - DHK Baník Most 25:30 (12:13)
Najviac gólov: Růžičková 8, Huráňová 4 - Martinková 11, Beňušková a Janoušková 4
Pok. hody: 4/3 - 4/2, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Hanák a P. Novák (obaja ČR), 180 divákov
V prvom polčase videli diváci mimoriadne vyrovnané stretnutie. Napokon sa z víťazstva tešili hádzanárky Baníka Most. Zo všetkých hráčok najviac vyčnievala hosťujúca Martínková, ktorá sa blysla 11 presnými zásahmi.

TJ Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 25:40 (10:20)
Najviac gólov: Borovská 9, Malá 4 - Hrbková 8, A. Tóthová 6, Rechtorisová 5
Pok. hody: 1/1 - 3/3, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: B. Frieser a L. Frieser (obaja ČR), 186 divákov
Poruba s prehľadom potvrdila úlohu favorita, domáce družstvo držalo s hosťujúcimi hráčkami krok len v prvých desiatich minútach. Hádzanárky Poruby postupne zvyšovali svoj náskok a napokon triumfovali 15-gólovým rozdielom.

HK Veselí nad Moravou - ŠKP Piccard Senec 26:19 (14:8)
Najviac gólov: Rajnohová 4, Fleková 4, Tomečková 4/1 - Polláková 6/3, Kochanová 4, Kodajová 3
Pok. hody: 3/1 - 4/3, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Pavlíček a Tokoš (obaja ČR), 330 divákov
Domáce hádzanárky si od začiatku udržiavali náskok, v závere prvého polčasu dali šesť gólov za sebou. Po zmene strán si hráčky Veselí už bezpečne kontrolovali vedenie a napokon zvíťazili o 7 gólov.