Chôdza - strana 2

Zľava Klaudia Žárska z
Chôdza
Splnila limit na ME: Žárska zahodila minulé preteky za hlavu a v Maďarsku brala medailu

BÉKÉCSABA - Na 44. ročníku medzinárodných chodeckých pretekov v maďarskej Békéscsabe sa darilo aj slovenským reprezentantom. V pretekoch žien na 20 km...

Foto Dominik Černý získal titul
Chôdza
Vylepšili si osobné rekordy: Černý a Hačundová získali tituly na MSR v chôdzi v Banskej Bystrici

BANSKÁ BYSTRICA - Dominik Černý a Ema Hačundová si odniesli titul majstra Slovenska z nedeľňajšieho národného šampionátu v chôdzi na 20 km v Banskej Bystrici....

Eliška Martínková
Chôdza
Trénujú vytrvalosť, zrazu musia prepnúť na iný režim: Chodcov pobúrila novinka pred OH v Paríži

PRAHA - Najlepším českým chodcom Eliške Martínkovej a Vítovi Hlaváčovi sa nepáči zmiešaná štafeta, ktorá bude budúci rok v programe olympijských hier v...

Olympijské kruhy sú vysvietené
Chôdza
Olympijské hry v Paríži prinesú nový formát atletickej disciplíny: Bude inovatívny a dynamický

MONTE CARLO - Strešná organizácia svetovej atletiky World Athletics a Medzinárodný olympijský výbor predstavili novú disciplínu v chôdzi.

Kimberly Garciová Leonová
Chôdza
V Dudinciach padol nový svetový rekord! Miroslav Úradník obhájil slovenský titul

DUDINCE - Peruánska reprezentantka v chôdzi Kimberly Garciová Leonová utvorila na 42. ročníku Dudinskej päťdesiatky základný svetový rekord na 35 km časom...

FotoVideo Zľava prezident Slovenského atletického
Video Chôdza
VIDEO Takýchto pretekov nie je veľa: Slovensko opäť privíta absolútnu svetovú špičku

DUDINCE - Už najbližšiu sobotu sa v Dudinciach uskutoční 42. ročník medzinárodných pretekov Dudinská päťdesiatka, na ktorú sa predbežne prihlásili chodci...

Na snímke slovenský reprezentant
Chôdza
O víťazovi nebolo pochýb: Úradník získal druhýkrát ocenenie Chodec roka

BRATISLAVA - Ocenenie Chodec roka 2022 získal Miroslav Úradník z banskobystrickej Dukly.

FotoVideo Zľava chodec Michal Morvay,
Video Atletika
VIDEO Slovenskí atléti prekonali na ME očakávania: V budúcnosti môžu prísť aj cenné kovy

BRATISLAVA - Slovenská výprava si na atletických ME počínala nad očakávanie. Do Mníchova odchádzala so zámerom skončiť raz vo finále, no napokon si priniesla...

Foto Španielsky reprezentant Álvaro Martín
Chôdza
Španielsky chodec Álvaro Martín obhájil titul majstra Európy, Černý tesne za elitnou desiatkou

MNÍCHOV - Španielsky reprezentant Álvaro Martín obhájil v sobotu titul majstra Európy v chôdzi na 20 km. Jediný slovenský zástupca v mníchovskej súťaži...

FotoVideo Slovenský chodec Miroslav Úradník
VIDEO Skvelé výsledky našich chodcov na atletických ME: Dvaja Slováci v elitnej desiatke

MNÍCHOV - Slovenský chodec Miroslav Úradník obsadil na atletických ME v Mníchove 6. miesto na 35 km trati. Zaznamenal čas 2:35:44 hodiny.

Foto Talian Massimo Stano oslavuje
Chôdza
Stano získal historicky prvé zlato v novej disciplíne, zo Slovákov dopadol najlepšie Úradník

EUGENE - Talian Massimo Stano sa stal historicky prvým majstrom sveta v chôdzi na 35 km. Časom 2:23:14 h stanovil v nedeľu na atletických MS v Eugene úvodný...

Chôdza
Garciová Leonová zaknihovala zlaté double, Burzalová dosiahla osobný rekord

EUGENE - Peruánska chodkyňa Kimberly Garciová Leonová získala na majstrovstvách sveta v Eugene zlato na 35 km trati v čase 2:39:16 hodiny. Na tohtoročnom...

Video Dominik Černý
Japonský chodec opäť nedal nikomu šancu a obhájil zlato, v akcii boli aj dvaja Slováci

EUGENE - Japonský chodec Tošikazu Jamaniši obhájil na atletických MS v Eugene zlato na trati 20 km. Zvíťazil v čase 1:19:07 h o sedem sekúnd pred krajanom...

Video Kimberly Garciová Leonová
Ako z najkrajšej rozprávky! Táto krajina získala prvú medailu na MS a rovno zlatú

EUGENE - Chodkyňa Kimberly Garciová Leonová vybojovala pre Peru historicky prvú medailu na atletickom svetovom šampionáte a hneď zlatú. V americkom Eugene...

Na snímke slovenská atlétka
Chôdza
Skvelé výsledky našich chodcov: Kurucová a Bátovský v elitnej desiatke

JERUZALEM - Dvaja slovenskí chodci sa vo štvrtok na atletických majstrovstvách Európy do 18 rokov v Jeruzaleme dostali do najlepšej šestice na kontinente....

Chodec Matej Tóth počas
Chôdza
Prezidentka udelila Matejovi Tóthovi štátne vyznamenanie: Takéto ocenenie je za celú kariéru

BRATISLAVA - Šport prináša hlavne pozitívne emócie a tie ľudia dnes potrebujú. Olympijský víťaz a majster sveta v chôdzi na 50 kilometrov Matej Tóth to...

Chôdza
Rozhodovali sekundy! Úradník triumfoval na 20 km a získal tretí titul majstra Slovenska

PODĚBRADY - Miroslav Úradník sa stal v sobotu majstrom Slovenska v chôdzi na 20 km. Na medzinárodných pretekoch v Poděbradoch dosiahol čas 1:23:52 min...

Chôdza
Veľký úspech slovenskej atletiky: Morvay vyhral preteky na 35 km na otvorenom šampionáte Turecka

ANTALYA - Slovenský chodec Michal Morvay vyhral preteky na 35 km na otvorenom šampionáte Turecka v Antalyi, ktorý mal štatút bronzového podujatia seriálu...

Chôdza
Matej Tóth po štrnásty raz víťazom ankety Chodec roka: Je to pre mňa nostalgia

BRATISLAVA - V tradičnej slovenskej ankete Chodec roka, ktorú organizovala chodecká sekcia SAZ na čele s Romanom Benčíkom, zvíťazil Matej Tóth z banskobystrickej...

Foto Na snímke slovenská reprezentantka
Chôdza
Dodatočný trest za doping pre ukrajinskú chodkyňu: Czaková sa posunula na 4. miesto na ME!

KYJEV - Ukrajinská chodkyňa Vasylyna Vitovščiková dostala dištanc na štyri roky za porušenie antidopingových pravidiel na ME 2018 v Berlíne. Slovenská...