V Skalici sa zrodilo prekvapenie: Domáci zdolali lídra z Košíc

Sprava: Miroslav Lipovský a Miroslav Preisinger, obaja z HK 36 Skalica, a Marek Baránus z HC KošiceSprava: Miroslav Lipovský a Miroslav Preisinger, obaja z HK 36 Skalica, a Marek Baránus z HC Košice Zdroj: SITA

SKALICA - Na Záhorí sa od úvodu hral svižný hokej. Už po 15 sekundách hry sa v dobrej pozícii ocitol Svatoš. Lipovský predviedol efektný semafor. V 4. min mal šancu domáci Sloboda, ale Riečický bol pozorný. Domáci boli Košičanom vyrovnaným súperom, no gól sa im nepodarilo dať ani počas presilovej hry.

V 11. min mohli otvoriť skóre hostia, no Šeda trafil len žŕdku. V 16. min sa parádnym prienikom prezentoval Marcinko, ktorý si položil Lipovského, ale ten bravúrne zasiahol.

Druhú tretinu začali lepšie domáci a to aj vďaka presilovkám. Napriek sľubným príležitostiam Šáteka i Kutáleka sa hostia ubránili i dvojnásobnému oslabeniu. Domáci napriek tomu mali viac z hry. Ani šance Slobodu či Laža sa však neskončili gólom. Hostia sa o slovo prihlásili až v závere druhej tretiny, keď sa im naskytla príležitosť zahrať si presilovku. Najväčšiu príležitosť spálil Spilar, ktorý sa prekľučkoval až pred Lipovského a skúsil ho prekvapiť bekhendovým blafákom. Gólman sa však vyznamenal.

Tretiu tretinu začali hostia v početnej výhode. Ale domáci sa naďalej držali svojej hry a nepustili súpera do vážnejšej šance. V 45. min sa diváci konečne dočkali gólovej radosti. A boli to domáci, ktorí zásluhou Mráza išli do vedenia. Dlho sa však z neho neradovali. V 47. min sa nechal zbytočne vylúčiť domáci kapitán Lažo a hostia zásluhou Jenčíka vyrovnali. Od týchto chvíľ nabrala hra spád. Košičania sa dostali i do tlaku, v ňom Bicek trafil len žŕdku. V 55. min pekný prienik ukázal Obdržálek, ktorý prešiel cez dvojicu obrancov a následne blafákom prekonal i Riečieckého. Dve minúty pred koncom sa hostia odhodlali k hre bez brankára, no domáci si už víťazstvo postrážili.

HK 36 Skalica - HC Košice 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 46. B. Mráz (Trška, Šátek), 55. Obdržálek (Barák, R. Školiak) - 47. R. Jenčík (Deyl, Kolba)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner - Holienka, Šefčík, 1222 divákov

Skalica: M. Lipovský - Barák, Vyrůbalík, Krejčiřík, Trška, Staňo, Srnec - Lažo, R. Školiak, Obdržálek - F. Novák, B. Mráz, Šátek - M. Preisinger, Stieler, R. Kropáč - B. Jankovič, M. Sloboda, F. Novák

Košice: Riečický - Černák, M. Macejko, Klouček, Deyl, Šeda, Cebák, Kolba - M. Bartánus, T. Marcinko, Svatoš - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Sojčík, Češík, Bicek - Jokeľ, Matúš Chovan, T. Hrnka

Andrej Výboh, tréner Skalice: "Boli sme si vedomí silnej ofenzívnej sily hostí. Dávali sme dôraz hlavne na pokrytie stredného pásma a bránili sme útočnú snahu hostí už v obrannom pásme v priestoroch pred bránkou. V našich útočných akciách sme vychádzali zo stredného pásma do hĺbky pásma súpera a využívali sme každú príležitosť na zakončenie. Chcem povedať, že chlapci podali dobrý taktický výkon, bola tam bojovnosť aj srdiečko a veľmi nás tento výsledok teší."

Anton Tomko, tréner Košíc: "Myslím si, že domáci sa dnes na zápas pripravili zodpovedne, po poslednom stretnutí, ktoré odohrali na súperovom klzisku. Sršala z nich obetavosť, bojovnosť a nasadenie. Výsledok sa zrodil v tretej tretine, keď sa dve tretiny hralo bez gólov. V tretej tretine to bolo o tom, kto urobí chybu, kto to využije. My sme urobili prvú chybu, súper to využil, podarilo sa nám vyrovnať, ale opäť prišla nepochopiteľná hrúbka na obrannej modrej čiare. Tá nás stála dnes výsledok, takže po rozhodnutí hrať power play a po nepremenených príležitostiach na skórovanie odchádzame zo Skalice bez bodov."