Zvolen v domácej premiére zvíťazil nad Popradom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

ZVOLEN - Zvolen začal aktívne, viackrát v úvodnej trojminútovke skúšal brankára hostí, najbližšie ku gólu mal Lubor Zuzin. Hostia sa postupne osmelili a taktiež sa dostali do šancí, najmä Paločko a Skokan mohli z dobrých pozícii z ľavej strany prekonať Šimka.

Popradská snaha bola odmenená vedúcim gólom v 11. min, Skokan z pravej strany prihral na ľavú Tomasovi, ktorý nemal problém z dvoch metrov poslať puk do odkrytej bránky - 0:1. Zvolenčania potom pritlačili v presilovke, šance mali Podkonický s Pulišom, vyrovnať sa napokon podarilo až Muchovi, ktorý spoza kruhov poslal puk za popradského brankára. Diváci potom videli niekoľko gólových príležitostí, skórovať sa nepodarilo na domácej strane Huňadymu, na hosťujúcej Grígerovi. Najväčšiu šancu nevyužil Lukáš Jurík.

V úvode druhej tretiny môže Zvolenčanov mrzieť nevyužitá vyše dvojminútová presilovka o dvoch hráčov, v ktorej Lukáš Jurík dvakrát zaváhal pred odkrytou bránkou Popradu. Domáci mali v tejto časti hry navrch, do vedenia ich neposlal v 31. min ani Méry, keď Nikkilä vytiahol pekný zákrok. Hostia sa menej dostávali pred Šimka, ale v 36. min ho prekonal Skokan, no rozhodca Jura usúdil, že hráč spod Tatier hral vysokou hokejkou. V tej istej minúte na opačnej strane zahodil Lukáš Jurík svoju tretiu čistú šancu v zápase, stačilo mu pritom iba nadvihnúť puk. Streleckú nemohúcnosť domáceho kapitána odčinil v 37. min Lubor Zuzin, keď najprv strieľal Milan Jurík, Nikkilä puk vyrazil a autor druhého gólu Zvolena sa už pred prázdnou bránkou hostí nemýlil - 2:1. O necelú minútu už bolo 3:1, keď po vyhratom buly Brabenec šikovne posunul puk dozadu Juraškovi a ten spoza kruhu prestrelil všetko, čo stálo puku v ceste.

Na začiatku tretej tretiny nevyužili tentoraz Popradčania presilovku o dvoch hráčov, hrali ju 96 sekúnd, ale do vážnejšej šance sa nedostali. Početnú výhodu o jedného hráča potom mali domáci hokejisti, no mohli inkasovať, pretože do prečíslenia dvoch na jedného sa dostali hostia, Skokan ideálne prihral Kloudovi a ten sa ocitol sám pred Šimkom, avšak nebol úspešný. Zvolen mal viac z hry v 52. min, keď na ľade bolo viac miesta pri vylúčeniach na oboch stranách, ale Nikkiläho neprekonali zblízka P. Zuzin ani Hraško. Podtatranci sa nedostávali do tlaku, nevytvárali si gólové príležitosti, naopak Podkonický mohol ešte v poslednej minúte prikrášliť výsledok, vystrelil z ľavej strane a fínsky brankár mal s pukom nevídané problémy. Posledných 35 sekúnd si Zvolenčania znepríjemnili vylúčením, ale Poprad z presilovky v hre bez brankára neskóroval, naopak inkasoval, keď puk do prázdnej bránky poslal z vlastnej tretiny Michal Chovan.

HKm Zvolen - HK Poprad 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 13. Mucha (L. Jurík, Michal Chovan), 37. Ľubor Zuzin (M. Jurík), 38. Juraško (Brabenec), 60. Michal Chovan - 10. R. Tomas (D. Skokan, Klouda)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: 40. Brabenec na 10 min za úder do hlavy a krku - 22. Klouda na 10 min za nešportové správanie, 60. D. Skokan na 10 min za úder do hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jura - Bogdaň, A. Smrek, 1435 divákov

Zvolen: Šimko - P. Hraško, Juraško, Pokovič, Výborný, Šiška, Mucha, 15. Pichnarčík - Puliš, Brabenec, Podkonický - Peter Zuzin, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, M. Jurík, Ľubor Zuzin - Martin Ďaloga, Huňady, Síkela - 15. T. Méry

Poprad: Nikkilä - R. Suchý, M. Šterbák, Kovačevič, Pentikäinen, D. Kramár, J. Špelda, M. Kurali, Gáborčík - R. Tomas, Klouda, D. Skokan - D. Buc, S. Takáč, Sabolic - Macejka, Koskinen, Gríger - Gápa, Homa, Matúš Paločko

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Atmosféra nám v prvom domácom zápase zväzovala ruky, no postupne zápas dostal grády, premenili sme aj šance a vývin sme dostali do nádejnej pozície. Zlomový okamih nastal pri presilovkách o dvoch hráčov, nevyužili sme ju, no aj sme sa ubránili. Chýbala nám väčšia výbušnosť, kondične sú hráči na tom veľmi dobre, no nevieme to predať. V komplikácii sa utápame, spočiatku to bolo veľmi prespaté, zbytočne sme si komplikovali život."

Jozef Škrak, kouč Popradu: "Hra bola rozkúskovaná, časté vylúčenia poznačili priebeh. My sme hrali profesorsky, bez disicplíny, domáci nás prevýšili v agresívnosti, to rozhodlo. Osobná nediscinovanosť i prísne vylúčenia sa podpísali na zápase, 22 minút sme nehrali kompletne, no bola to naša chyba, navyše aj dôraz v zakončení bol slabý."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv