Novinky - strana 6

Ilustračné foto
Novinky
Akvabely Ruska sa stali víťazkami tímovej súťaže

LONDÝN - Akvabely Ruska sa stali víťazkami v súťaži tímov v synchronizovanom plávaní. Reprezentantky "zbornej" triumfovali vo voľnom programe aj celkovo...

Sebastian Coe
Novinky
Šéf výboru OH Coe: Atletické úspechy Jamajky sú čisté

LONDÝN - Prezident organizačného výboru OH 2012 v Londýne Sebastian Coe vyjadril presvedčenie, že Usain Bolt a jeho jamajskí krajania prešli vo vlasti...

Foto Oussama Mellouli
Novinky
V diaľkovom plávaní zlatý Tunisan Mellouli, striebro Nemecku

LONDÝN - Tuniský reprezentant Oussama Mellouli získal na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v diaľkovom plávaní na 10 km.

Brazílski Neymar a Romulo
Novinky
Neymar: Proti Mexiku budeme hrať za Pelého a Brazílčanov

LONDÝN - Futbalisti Brazílie veria, že po finále olympijského turnaja v Londýne proti Mexiku doplnia svoju zbierku trofejí o najcennejší kov. Hviezdam...

Hassan Hirt
Novinky
Ani Francúzi sa nevyhli dopingu, Hirt musel opustiť OH

LONDÝN - Bežec Hassan Hirt (32) už viac nie je súčasťou francúzskeho tímu v Londýne. O vyradení vytrvalca informoval v piatok Medzinárodný olympijský výbor...

Mathew Belcher a Malcolm
Novinky
Jachtári Belcher a Page šampiónmi v triede 470er

LONDÝN - Austrálski jachtári Mathew Belcher, Malcolm Page získali na OH v Londýne zlatú medailu v triede 470er. Striebro si vybojovali domáci reprezentanti...

Usain Bolt
Novinky
Bolt: Snažím sa robiť svoju prácu čo najlepšie, Rio je ďaleko

LONDÝN - Trvalo dlhých 112 rokov, kým sa jednému šprintérovi na dvoch olympijských hrách po sebe podarilo vyhrať oba najkratšie šprinty. Svet musel čakať...

Foto Ľubomír Hagara
Slovensko
Nováčik Hagara splnil cieľ, bude bojovať o medailu v C1

LONDÝN - Ľubomír Hagara sa predstaví v osemčlennom finále C1 na 200 m na olympijských hrách v Londýne. Rodák z Bojníc a zverenec trénera Slavomíra Kňazovického...

Foto Usain Bolt
Novinky
Bolt má jedinečné double: Teraz je zo mňa legenda

LONDÝN - Usain Bolt (25) rovnako ako pred štyrmi rokmi v Pekingu zopakoval aj v Londýne šprintérske double. Po triumfe na stometrovej trati vyhral dvestovku...

Čchen Žuo-lin
Novinky
Číňanka Čchen Žuo-lin zlatá v skokoch do vody z 10 m veže

LONDÝN - Číňanka Čchen Žuo-lin podľa očakávania získala na Hrách XXX. olympiády v Londýne zlatú medailu vo finále v skokoch do vody z 10 m veže s celkovou...

Servet Tazegül (v modrom)
Novinky
Turecký taekwondista Tazegül na OH najlepší do 68 kg

LONDÝN - Turek Servet Tazegül (20) získal na OH v Londýne zlatú medailu v taekwonde v kategórii do 68 kg. Vo finále si poradil s Iráncom Mohammadom Bagherim...

Foto Jonas Reckermann a Julius
Novinky
Brink a Reckermann šokovali v plážovom volejbale Brazílčanov

LONDÝN - Zlaté medaily v plážovom volejbale na Hrách XXX. olympiády v Londýne získali nemeckí reprezentanti Jonas Reckermann a Julius Brink. V súboji o...

Foto Momentka zo zápasu Brazília
Novinky
Volejbalistky Brazílie a USA si zopakujú olympijské finále

LONDÝN - Vo finále olympijského turnaja volejbalistiek v Londýne sa v sobotu o 19.30 h SELČ rovnako ako pred štyrmi rokmi v Pekingu stretnú Brazílčanky...

Jade Jonesová
Novinky
Jonesová s prvým zlatom v taekwonde pre Veľkú Britániu

LONDÝN - Britka Jade Jonesová získala na OH v Londýne zlatú medailu v taekwonde v kategórii do 57 kg. Je to pre Veľkú Britániu prvé zlato v tomto olympijskom...

Foto Momentka zo zápasu Nórsko
Novinky
Turnaj hádzanárok ponúkne finále Nórsko - Čierna Hora

LONDÝN - Hádzanárky Nórska, obhajkyne zlatých medailí z Pekingu 2008 a úradujúce majsterky sveta i Európy, sa vo finále OH v Londýne v sobotu 11. augusta...

Foto Christian Taylor
Novinky
Americký trojskokan Taylor zvíťazil výkonom 17,81 m

LONDÝN - Američan Christian Taylor (22) sa stal olympijským víťazom v trojskoku. Vo finále triumfoval výkonom 17,81 m zo štvrtej série.

Foto Barbora Špotáková
Novinky
Češka Špotáková suverénne obhájila olympijské zlato

LONDÝN - Česká reprezentantka Barbora Špotáková (31) získala na OH v Londýne zlatú medailu v hode oštepom. Svetová rekordérka suverénne obhájila triumf...

Vodné pólistky USA sa
Novinky
Vodné pólistky USA získali prvé zlato, majú všetky kovy

LONDÝN - Vodnopólistky USA získali na OH v Londýne prvýkrát zlaté medaily, keď vo finále zdolali Španielsko 8:5. Piatimi gólmi rozhodla finále Maggie Steffensová....

Foto Ashton Eaton
Novinky
Kráľom desaťboja sa stal suverénne Američan Eaton

LONDÝN - Americký atlét Ashton Eaton (24) získal na OH v Londýne zlatú medailu v desaťboji výkonom 8869 bodov. Za svojim sedem týždňov starým svetovým...

Foto Radosť futbalistiek USA
Novinky
Futbalistky USA majú zlatý olympijský hetrik, bronz Kanade

LONDÝN - Futbalistky USA vybojovali na OH 2012 v Londýne zlaté medaily, keď vo finále vo Wembley zdolali Japonsko 2:1. Američanky zaknihovali zlatý olympijský...