Novinky - strana 4

Foto Jamajčania Usain Bolt, Yohan
Novinky
Jamajčania vytvorili svetový rekord na 4x100, hetrik Bolta

LONDÝN - Jamajskí šprintéri na čele s hviezdnym Usainom Boltom získali na OH v Londýne zlaté medaily v štafete na 4x100 m v novom svetovom rekorde 36,84 s.

Foto Volejbalistky Brazílie sa tešia
Novinky
Volejbalistky Brazílie obhájili zlato výhrou 3:1 nad USA

LONDÝN - Volejbalistkám Brazílie sa na Hrách XXX. olympiády v Londýne podarilo obhájiť zlaté medaily spred štyroch rokov. Vo finále si zverenky trénera...

Foto Mohamed Farah v cieli
Novinky
Fantastický Farah získal zlato aj v behu na 5000 m

LONDÝN - Brit Mo Farah (25) získal na OH v Londýne zlatú medailu v behu na 5000 m časom 13:41,66 minút. Striebornú medailu si vybojoval Dejen Gebremeskel...

Foto David Svoboda
Novinky
Čech Svoboda v päťboji zlatý v olympijskom rekorde

LONDÝN - Český moderný päťbojár David Svoboda (27) získal na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v individuálnych pretekoch. V bežeckom finiši na striebornú...

Foto Španielky oslavujú brond
Novinky
Bronz v hádzanej po veľkej dráme pre Španielky

LONDÝN - Reprezentantky Španielska v hádzanej zvíťazili v zápase o 3. miesto na Hrách XXX. olympiády v Londýne nad výberom Kórejskej republiky 31:29 až...

Austrálčanky vybojovali bronzové medaily
Novinky
Austrálske basketbalistky zdolali v boji o bronz Rusko

LONDÝN - Basketbalistky Španielska zvíťazili v stretnutí o 3. miesto na Hrách XXX. olympiády v Londýne nad Ruskami 83:74 a pod piatimi kruhmi získali už...

Foto Mária Czaková
Novinky
Chodeckú dvadsiatku vyhrala Lašmanovová, Czaková 53.

LONDÝN - Zlatú medailu chodeckých pretekoch na 20 km na Hrách XXX. olympiády získala ruská reprezentantka Jelena Lašmanovová časom 1:52,02 h, ktorá navyše...

Španielsky jachtársky tím Tamara
Novinky
Španielske jachtárky zlaté v triede Elliott 6m

LONDÝN - Španielska jachtárska ženská zostava Tamara Echegoyenová-Domínguezová, Sofia Toro-Prieto Pugová, Ángela Pumariegová-Menéndezová triumfovala na...

Foto Danka Barteková
Slovensko
Úspech Bartekovej: Zvolili ju do Komisie športovcov MOV

LONDÝN - Slovenskú strelkyňu Danku Bartekovú zvolili v dejisku Hier XXX. olympiády v Londýne za členku Komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru.

Jevgenija Kanajevová so zlatou
Novinky
Ruska Kanajevová suverénne obhájila zlato vo viacboji

LONDÝN - Ruská moderná gymnastka Jevgenija Kanajevová (20) suverénne obhájila na OH 2012 v Londýne zlatú medailu z Pekingu vo viacboji. Na druhé miesto...

Foto Radosť olympijských víťazov z
Novinky
Brazília sa zlata nedočkala, Peralta hrdinom Mexika

LONDÝN - Na londýnskom štadióne Wembley vyvrcholil futbalový turnaj XXX. olympijských hier. Z historického zlata sa prekvapujúco tešili Mexičania, ktorí...

Foto Julie Bressetová
Novinky
V cross country triumf Francúzky Bressetovej, Števková 21.

LONDÝN - Francúzska reprezentantka v horskej cyklistike Julie Bressetová (23) získala na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v cross country. Rodáčka zo Saint-Brieuc...

Radosť volejbalistiek Japonska
Novinky
Olympijský bronz po ázijskom derby pre volejbalistky Japonska

LONDÝN - Reprezentantky Japonska zvíťazili v súboji o 3. miesto vo volejbalovom turnaji na Hrách XXX. olympiády v Londýne nad výberom Kórejskej republiky...

Foto Matej Tóth na čele
Novinky
Chodec Tóth ôsmy na 50 km, triumfoval Rus Kirďapkin

LONDÝN - Rus Sergej Kirďapkin (32) získal na OH v Londýne zlatú medailu v chôdzi na 50 kilometrov. Vytrvalec dosiahol časom 3:35:59 h nový olympijský rekord....

Foto Pistorius preberá kolík pred
Novinky
Pistorius si splnil sen: Bežať vo finále bolo skvelé

LONDÝN - Hendikepovaný juhoafrický šprintér Oscar Pistorius (25) sa predstavil vo finálovom štafetovom behu na 4 x 400 m a splnil si tak svoj dlhoročný sen.

Jurij Postigaj a Alexander
Novinky
V premiérových pretekoch K2 na 200 m triumfovali Rusi

LONDÝN - LONDÝN - Rusi Jurij Postigaj a Alexander Ďačenko sa stali suverénne prvými olympijskými víťazmi v K2 mužov na 200 m v rýchlostnej kanoistike....

Ivana Kmeťová
Slovensko
V K1 dominovala Carringtonová, Kmeťová v B-finále 6.

LONDÝN - Úradujúca majsterka sveta Lisa Carringtonová z Nového Zélandu sa stala v Londýne olympijskou víťazkou v K1 na 200 m v rýchlostnej kanoistike.

Foto Ľubomír Hagara
Slovensko
Hagara vo finále C1 skončil šiesty, zlato pre Čebana

LONDÝN - Ukrajinský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Jurij Čeban získal na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v C1 na 200 m. Majster sveta z Duisburgu...

Mike Krzyzewski
Novinky
Tréner USA Krzyzewski: Tento tím potrebuje trénera

LONDÝN - Kormidelník americkej basketbalovej reprezentácie Mike Krzyzewski (65) podráždene reagoval na otázky novinárov, ktorí sa ho spýtali, či hviezdami...

Ed McKeever
Novinky
Zlatá medaila v K1 na 200 m pre Brita McKeevera

LONDÝN - Britský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Ed McKeever získal na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v K1 na 200 m.