Novinky - strana 7

Foto Usain Bolt
Novinky
Bolt zlatý aj na 200 m, totálna dominancia Jamajky

LONDÝN - Jamajský šprintér Usain Bolt získal na OH v Londýne zlatú medailu v behu na 200 metrov. Štyri dni po svojom olympijskom triumfe na stovke zabehol...

Natalia Vorobiovová
Novinky
Vorobiovová zlatá vo voľnom štýle do 72 kg, Jošidová do 55 kg

LONDÝN - Ruská zápasníčka Natalia Vorobojová (21) získala na OH 2012 v Londýne zlatú medailu vo voľnom štýle v kategórii do 72 kg. Vo finále si poradila...

Foto David Rudisha
Novinky
Keňan Rudisha zlatý v behu na 800 m vo svetovom rekorde

LONDÝN - Keňan David Lekuta Rudisha získal na OH v Londýne zlatú medailu v behu na 800 metrov v novom svetovom rekorde 1:40,91 min. Na striebornej pozícii...

Giovani Dos Santos
Novinky
Mexiko vo finále proti Brazílii bez zraneného Dos Santosa

LONDÝN - Útočník mexickej futbalovej reprezentácie Giovani dos Santos si nezahrá vo finále olympijského turnaja v Londýne proti Brazílii po tom, ako si...

Saori Jošidová
Novinky
Japonská zápasníčka Jošidová zlatá v kategórii do 55 kg

LONDÝN - Japonská zápasníčka Saori Jošidová získala na OH 2012 v Londýne zlatú medailu vo voľnom štýle v kategórii do 55 kg. Vo štvrtkovom finále si víťazka...

Manteo Mitchell
Novinky
Mitchell odbehol polku štafetového úseku so zlomeninou

LONDÝN - Americký bežec Manteo Mitchell odbehol posledných dvesto metrov na svojom prvom úseku v rozbehoch olympijskej štafety na 4x400 m so zlomenou nohou.

Američanka Angel McCoughtry v
Novinky
Američanky zdolali Austráliu, vo finále proti Francúzsku

LONDÝN - Favorizované basketbalistky USA podľa očakávania postúpili do finále olympijského turnaja v Londýne, keď v semifinále zdolali Austráliu 86:73....

Žen Cchan-cchan a Nicola
Novinky
Historicky prvú ženskú medailu v boxe získala Adamsová

LONDÝN - Historicky prvou ženskou olympijskou víťazkou v boxe sa stala reprezentantka Veľkej Británie Nicola Adamsová. Dvadsaťdeväťročná pästiarka vo štvrtkovom...

Charlotte Dujardinová
Novinky
Domáca reprezentantka Dujardinová triumfovala v drezúre

LONDÝN - Domáca reprezentantka Charlotte Dujardinová na koni Valegro vo štvrtok získala zlatú medailu v drezúre v rámci jazdeckých súťaží na OH v Londýne.

Trottová a Kenny
Novinky
Britskí olympijskí víťazi Trottová a Kenny tvoria pár

LONDÝN - Britskí olympijskí víťazi v dráhovej cyklistike Laura Trottová a Jason Kenny tvoria pár. Po zverejnení ich zaľúbených fotografií v bulvárnych...

Eva Risztovová
Vodné športy
Risztovová najvytrvalejšia v diaľkovom plávaní

LONDÝN - Maďarka Éva Risztovová preukázala najlepšie vytrvalecké schopnosti spomedzi pretekárok vo štvrtkovej ženskej súťaži diaľkového plávania na olympiáde...

Oscar Pistorius
Novinky
Štafeta JAR s Pistoriusom do finále aj napriek kolízii

LONDÝN - Juhoafrický bežec s protézami Oscar Pistorius bude mať šancu na zisk olympijskej medaily v štafete na 4x400 metrov. Juhoafričania síce svoj rozbeh...

Victor Conte
Novinky
Steroidový hriešnik Conte: 60 % olympionikov dopuje

LONDÝN - Majiteľ bývalého dopingového laboratória BALCO Victor Conte tvrdí, že zakázané prostriedky užíva približne 60 percent športovcov zúčastňujúcich...

Gijs van Hoecke
Novinky
Oslava 15. miesta na olympiáde: Cyklista Van Hoecke na mol

LONDÝN - Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Znie tradičné olympijské heslo. A keď už je po súťaži, treba účasť na športovom sviatku aj poriadne...

Danuta Kozáková
Novinky
Kozáková vo finále K1 žien na 500 metrov suverénna

LONDÝN - Maďarka Danuta Kozáková sa stala olympijskou víťazkou v rýchlostnej kanoistike v kajaku jednotlivkýň na 500 m. Vo finále bola vicemajsterka sveta...

Franziska Weberová a Tina
Novinky
Nemky Weberová a Dietzeová prekazili v K2 Maďarkám hetrik

LONDÝN - Franziska Weberová a Tina Dietzeová prerušili víťaznú šnúru maďarského dvojkajaka Katalin Kovácsová, Natasa Dusevová-Janicsová na olympijských...

Peter Kretschmer a Kurt
Novinky
Kretschmer s Kuschelom potvrdili úlohu favoritov v C2

LONDÝN - Nemeckí rýchlostní kanoisti Peter Kretschmer a Kurt Kuschela potvrdili úlohu najväčších favoritov a vyhrali preteky C2 na 1000 m na olympijských...

Foto Slovenský štvorkajak: Peter Gelle,
Slovensko
Slovenský štvorkajak vo finále šiesty, vyhrali Austrálčania

LONDÝN - Slovenský štvorkajak v zložení Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr obsadil vo finále kategórie K4 na 1000 metrov šieste miesto....

Ashton Eaton
Novinky
Lídrom desaťbojárov po prvom dni s prehľadom Američan Eaton

LONDÝN - Svetový rekordér Ashton Eaton z USA je po prvom dni s prehľadom na čele súťaže desaťbojárov. V Londýne zatiaľ získal 4661 bodov a vedie s viac...

Foto Wu Ťing-jü
Novinky
Víťazmi taekwonda obhajkyňa Wu Ťing-jü a Španiel Bonilla

LONDÝN - Číňanka Wu Ťing-jü obhájila triumfom vo finálovom zápase taekwonda zlatú medailu spred štyroch rokov. Wu Ťing-jü jednoznačne zdolala Guatemalčanku...