Sýkorovci rozhodli o výhre Bystrice nad Trenčínom

Juraj Sýkora a Martin FiloJuraj Sýkora a Martin Filo Zdroj: TASR

BANSKÁ BYSTRICA - Množstvo vylúčení, góly v presilovkách, obojstranné striedanie brankárov, rozkúskovaná hra a obrat v skóre podfarbili úvodné dve tretiny.

Dvakrát študoval záznam aj videorozhodca a v oboch prípadoch ukázal na stredový kruh. Domáci si zbabrali zápas vtedy, keď sa nechali vylučovať ako na bežiacom páse. Štyrikrát za sebou sa posadili v druhej tretine na trestnú lavicu a hostia si zahrali aj presilovku o dvoch hráčov. Trvala síce len 46 sekúnd, no ubrala opäť sily 'baranom' a tí mleli z posledného. V 5. min otvoril skóre Marcinek po krásnej nastrelej nahrávke od Češíka, Gašparovič však v 11. min zakontroval, aby v 12. min Ján Sýkora obkrúžil bránku a vsunul puk za čiaru tak, že sa do akcie dostal aj videorozhodca. Aj v 14. min študoval bombu z hokejky Sojčíka, ktorú sieťka katapultovala na ľad.

Druhú tretinu si domáci rozohrali ideálne, po presilovkových kombináciách pridali góly Novajovský a Juraj Sýkora, vzápätí sa však nechali vylučovať, a to bola voda na mlyn snaživým Trenčanom. V 39. min v presilovke znížil Sojčík a vyrovnať sa Lelkešovi po rýchlej kontre podarilo strelou pod žŕdku 11 sekúnd pred klaksónom.

Hneď po prestávke sa priklonilo šťastie k Bystričanom, k Jánovi Sýkorovi sa odrazil puk tak, že už nemal problém ho zblízka zavesiť do bránky. Ďalší gól padol až v 59. min, aj preto, že Trenčania sa často oslabovali, v 59. min Mikula spálil obrovskú šancu na vyrovnanie a domáci napriek mnohým nepresnostiam a chaosu v hre si pripísali v zápase tabuľkových susedov dôležité tri body. Presne 84 sekúnd pred koncom sa začala power play hostí podporená aj presilovkou, ktorá dopadla pre nich zle, gólom Juraja Sýkora pohotovou strelou cez celé klzisko.

HC'05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 6:4 (2:2, 2:2, 2:0)
Góly: 5. Marcinek (Češík), 12. Ján Sýkora (Juraj Sýkora, Bambúch), 28. Novajovský (Marcinek, Lamper), 29. Juraj Sýkora (Ján Sýkora, M. Richter), 41. Ján Sýkora (Češík, Lamper), 59. Juraj Sýkora (Bambúch, M. Richter) - 11. Jakub Gašparovič (O. Rusnák, Marosz), 14. Sojčík (O. Mikula, Lelkeš), 39. Sojčík (O. Mikula, Lelkeš), 40. Lelkeš (O. Mikula, E. Bednár)
Vylúčení: 11:10 na 2 min, presilovky: 3:3, oslabenia: 1:0, rozhodovali: R. Lauff - Kalina, Bogdaň, 1343 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko (14. Dzubina) - M. Richter, Bambúch, Kubka, Biro, Novajovský, J. Predajniansky, Ketner, Styk - Juraj Sýkora, Heizer, Ján Sýkora - Lamper, Češík, Marcinek - B. Jankovič, T. Zigo, P. Kopecký - Petro, Michal Hlinka

Trenčín: Kristín (29. A. Nagy) - J. Koma, E. Bednár, Pozník, Vizváry, Nechala, T. Bokroš, od 41. Nemčík - Marosz, O. Rusnák, Jakub Gašparovič - Sojčík, Lelkeš, O. Mikula - Martin Filo, F. Nemček, Otčenáš - D. Hudec, Broska, Jakúbek

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Bol to pre nás dôležitý zápas, chceli sme veľmi uspieť, začali sme celkom dobre, no pribrzdili nás vylúčenia. Stratili sme náskok, dlho hrali so štyrmi, súper vyrovnal. Našťastie sa nám podarilo hneď na začiatku tretej tretiny streliť gól, robili sme síce potom veľa chýb, no pre nás je dôležité, že sme naplno bodovali."

Róbert Kaláber, kouč Trenčína: "My sme si prehrali zápas nedisciplinovanosťou, tam bol problém. Chceli sme si udržať tabuľkové miesto, vyhrať, bohužiaľ, veľa individuálnych chýb, zdĺhavé držanie puku bolo na našu škodu. Zvrátiť výsledok sa nedá, keď často zohrievate trestnú lavicu. Tybor bol zakončovateľ, najproduktívnejší hráč, odišiel od nás do Pardubíc, chýbal nám, musíme sa s tým vyrovnať."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv