Casillas absolvoval operáciu, nezahrá si približne dva mesiace

Iker CasillasIker Casillas Zdroj: SITA

MADRID - Španielsky futbalový brankár Iker Casillas z Realu Madrid absolvoval v piatok operáciu zlomeného prsta na ľavej ruke, ktorú utrpel v stredajšom zápase Kráľovského pohára proti Valencii (1:1).

Tridsaťjedenročný gólman absolvoval zákrok v nemocnici Beata Maria Ana v Madride, kde ostane aj cez noc na pozorovanie. Real pôvodne dúfal, že Casillas vynechá nanajvýš mesiac, no teraz je zrejmé, že bude pauzovať približne dvakrát tak dlho.

Casillas pre zranenie nedohral odvetný štvrťfinálový zápas Španielskeho pohára na pôde Valencie. Majstra sveta a dvojnásobného majstra Európy v 13. minúte pri pokuse odvrátiť odrazenú loptu do bezpečia zranil spoluhráč Alvaro Arbeloa.

Dlhoročná opora Realu opustila ihrisko s bolestivou grimasou v tvári, druhý polčas sedel Casillas na lavičke s vrecúškom ľadu na ruke. Realu po domácom víťazstve 2:0 stačila na postup do semifinále aj remíza 1:1 na štadióne Mestalla.

Skúsený brankár vynechá zápasy osemfinále Ligy majstrov proti Manchestru United, kvalifikačné duely MS 2014 proti Fínsku a Francúzsku i semifinále Kráľovského pohára s Barcelonou. V bránke "bieleho baletu" by ho počas rekonvalescencie mal nahradiť Antonio Adan Garrido. "Som pripravený hrať a mám podporu trénera. Je smutné, čo sa stalo Ikerovi, ale futbal je už taký," Garrida citovala agentúra DPA.

Real sa však už obzerá po možných posilách, pričom podľa miestnych médií chce získať ďalšieho brankára ešte v januárovom prestupovom období. Hlavnými kandidátmi sú Julio Cesar z Queens Park Rangers, Hugo Lloris z Lyonu, Andres z Osasuny, Roberto zo Zaragozy a Miguel Moya z Getafe.