Hossa prvýkrát od zranenia proti Torresovi, o pomstu sa postaral Mayers

Marián Hossa a Raffi TorresMarián Hossa a Raffi Torres Zdroj: blackhawks.nhl.com

PHOENIX - Chicago Blackhawks je v skrátenej sezóne jediným tímom NHL bez prehry v riadnom hracom čase. S bilanciou 9 víťazstiev - 2 prehry po predĺžení prežíva jeden z najlepších štartov v histórii NHL. Navyše v domácom prostredí doposiaľ odohralo iba dva súboje.

V sezóne 2006/07 bodoval Anaheim v prvých šestnástich a v ročníku 1984/85 Edmonton v úvodných pätnástich zápasoch. Oba tímy sa na konci ročníkov tešili zo zisku Stanleyho pohára.

Bod do kanadského bodovania si pri výhre nad Phoenixom 6:2 pripísal aj Marián Hossa, ktorý prihral na presný zásah Jonathana Toewsa v 33. minúte stretnutia. Blackhawks vyhrali najmä vďaka výbornej prvej tretine, v ktorej dali štyri góly a sú lídrami celej súťaže.

Pred stretnutím sa pozornosť venovala najmä Raffimu Torresovi a Mariánovi Hossovi, pre ktorých to bol prvý vzájomný súboj od vlaňajšieho play-off. V ňom hráč Coyotes tvrdo zrazil na ľad slovenského krídelníka a spôsobil mu otras mozgu.

Na Torresov zákrok hráči Chicaga nezabudli, už v 3. min ho vyzval na pästný súboj Jamal Mayers.

"Uvedomujem si, čo je moja práca v tomto tíme," skonštatoval Mayers a dodal: "Ešte stále to neospravedlňuje to, čo spravil Hossovi. Ale kredit mu dvihlo to, že do bitky išiel."

"Incident s Hossom je minulosťou, ale chápem, že ak pôjdem na ľad, inkasujem nejaké hity a niekedy budem musieť odpovedať na výzvy. Presne toto bol ten príklad," skonštatoval Torres.

"Bola to dobrá bitka. Definitívne nás naštartovala a potom sme ukázali náš potenciál," povedal Patrick Sharp.

Neskôr útočník Phoenixu v treťom dueli sezóny po 21-zápasovej suspendácii strelil prvý gól. Ale úspech to jeho tímu neprinieslo.

• Zdroj: športky, ts, SITA, youtube