Hlohovec a Michalovce po výhrach s Prešovom opäť potvrdili formu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 22. kola hádzanárskej TIPOS extraligy mužov:

HC winLand Michalovce - HK Topoľčany 28:26 (14:11)
Najviac gólov: P. Hruščák 9/3, Gamrát 4, Petrov 3 - Klačanský 8/5, Cigáň 6
Pok. hody: 3/3 - 5/5, vylúčení: 6 - 3, rozhodovali: Dvorský a Karlubík, 630 divákov

Domáci podali odlišný výkon ako v stredu proti Tatranu Prešov. V piatok sa nevedeli dostať do tempa a nedokázali súperovi odskočiť na výraznejší gólový rozdiel. Po nie príliš vydarenom výkone, Michalovce "utrpeli" víťazstvo.

1. MHK Košice - MŠK Považská Bystrica 27:32 (14:16)
Najviac gólov: Hricišon 8/5, Ľoch 8, Fuňak 4 - J. Kozák 7, Firit a Adamčík po 6
Pok. hody: 7/6 - 1/1, vylúčení: 3 - 2, rozhodovali: Gabriš a Klinka, 100 divákov

Začiatok nervózneho zápasu patril Košičanom, ale skúsenejší hostia už po desiatich minútach prevzali jeho opraty do svojich rúk do druhého polčasu vstupovali s dvojgólovým náskokom. Ten v úvode druhého polčasu narástol na štvorgólový rozdiel, ktorý si Považania, napriek tomu že domáci stále hrýzli, ustrážili až do konca.

ŠKP Bratislava - HC Sporta Hlohovec 25:33 (14:17)
Najviac gólov: Kucharik 7/2, M. Volentics 5, Slaninka, X. Demovič a Zeichmeister po 3 - Tallo 7, Dudáš 5, Ľ. Ďuriš a Mazur po 4
Pok. hody: 2/2 - 2/1, vylúčení: 1 - 4, rozhodovali: Daňo a Sabol, 300 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný, no na jeho konci si hostia dokázali vytvoriť trojgólový náskok. Hráči ŠKP sa so zápasom snažili niečo spraviť, no hostia mali veľmi efektívne protiútoky a v polovici druhej časti im odskočili už na sedemgólový rozdiel. Hlohovčania si svoj náskok dokázali udržať a radovali sa z víťazstva.