Záborského víťazný gól, dve asistencie Ružičku, Lev opäť prehral v predĺžení

Tomáš Záborský so spoluhráčmi oslavuje gól do siete NovosibirskuTomáš Záborský so spoluhráčmi oslavuje gól do siete Novosibirsku Zdroj: hawk.ru

MOSKVA - Slovenský reprezentačný útočník Tomáš Záborský (25) strelil víťazný gól Avangardu Omsk v prvom zápase 1. kola play-off Kontinentálnej hokejovej ligy doma proti Sibiru Novosibirsk (5:0). Krídelník otvoril skóre duelu v 26. min a až do konca stretnutia dávali góly len jeho spoluhráči. Omsk sa ujal vedenia v sérii 1:0.

V ďalších dvoch dueloch sa rozhodovalo až v predĺžení. Ufa aj zásluhou dvoch asistencií Štefana Ružičku dotiahla stretnutie v Magnitogorsku do remízového konca po III. tretine, v 2. min predĺženia poslal Salavat Julajev do vedenia 1:0 na zápasy Svitov.

Vonku uspel aj Barys Astana, klub z Kazachstanu zdolal gólom Starčenka v 75. min Čeľabinsk 4:3 po predĺžení.

Petrohrad nenechal po prvom zápase, ktorý vyhral až po predĺžení, nič na náhodu a s Atlantom Mytišči si poradil vysoko 7:0.

Pozíciu favorita potvrdila aj Kazaň, v sérii s Nižnekamskom sa ujala vedenia po triumfe 5:1.

Český Lev Praha opäť potrápil CSKA Moskva a druhýkrát sa predlžovalo. Viac šťastia mali na hokejkách opäť hráči domáceho ruského tímu a po góle vedú v sérii 2:0.

Východná konferencia:

Avangard Omsk - Sibir Novosibirsk 5:0 (0:0, 3:0, 2:0) - stav série: 1:0
Góly: 26. ZÁBORSKÝ (Ľamin, Volkov), 37. Volkov (Perežogin, Popov), 39. Valentenko (Belov, Popov), 45. Bumagin, 55. Popov (Perežogin)

Metallurg Magnitogorsk - Salavat Julajev Ufa 3:4 po predĺžení (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1) - stav série: 0:1
Góly: 8. Zuccarello (Moziakin), 8. Kazionov (Chabarov), 49. Antipin (Moziakin, O'Reilly) - 12. Zinoviev (RUŽIČKA, Filatov), 16. Zinoviev (RUŽIČKA, Proškin), 29. Pihlström (Kirill Koľcov, Kajgorodov), 62. Svitov

Traktor Čeľabinsk - Barys Astana 3:4 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1) - stav série: 0:1
Góly: 25. Panov (Čistov), 35. Panov (Vasiľčenko, Kontiola), 59. Jakuceňa (Ničuškin, Kontiola) - 19. Bochenski (Savčenko), 31. Bochenski (Savčenko, Rudenko), 44. Krasnoslobodcev, 75. Starčenko (Rudenko)

Ak Bars Kazaň - Neftechimik Nižnekamsk 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) - stav série: 1:0
Góly: 16. Pesonen (Obuchov), 19. L. Darziňš (J. Medvedev, Tereščenko), 39. L. Darziňš (I. Nikulin, Barulin), 54. Morozov (N. Kapanen, Žerdev), 57. Golubev (Bodrov) - 30. Milovzorov

Západná konferencia:

SKA Petrohrad - Atlant Mytišči 7:0 (1:0, 2:0, 4:0) - stav série: 2:0
Góly: 19. Kučerjavenko (Panarin, Afinogenov), 27. Dallman (Maartensson, Průcha), 27. Varnakov (Osipov, Tichonov ml.), 44. Burdasov (F. Fiodorov, Neprjajev), 45. Tichonov ml. (Dallman, Ramstedt), 56. Burdasov, 60. Tichonov ml. (Varnakov)

CSKA Moskva - HC Lev Praha 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0) - stav série 2:0
Góly: 15. A. Radulov, 58. Rylov, 90. Grigorenko - 23. Danielsson, 45. Birner.

Lokomotiv Jaroslavľ - Severstaľ Čerepovec 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) - stav série: 1:1
Góly: 13. Apaľkov (Galimov, Plotnikov), 42. S. Kronwall (Guskov, Kaľužnyj) - 19. Riazancev (Videll, Anisin)

Pohár nádeje 2013 - prvý zápas (hrá sa na odvetu):

Spartak Moskva - Viťaz Čechov 2:2 (1:1, 1:0, 0:1)
Góly: 14. Suglobov (Želdakov), 35. Romanovskij (OBŠUT, RADIVOJEVIČ) - 10. Koroľov, 58. Malevič (Chafizullin)
Ján Lašák odchytal celé stretnutie a kryl 18 striel súpera.

• Zdroj: športky, ts, SITA, TASR, khl.ru