Rekordná séria Chicaga trvá, víťazným gólom to zariadil Hossa

Radosť Mariána HossuRadosť Mariána Hossu Zdroj: SITA

CHICAGO - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa rozhodol v predĺžení o víťazstve Chicaga nad Edmontonom 3:2. Pri deviatom presnom zásahu sezóny využil svoj dôraz pred bránkou a na dvakrát prekonal Nikolaja Chabibulina. Blackhawks vďaka Hossovmu gólu natiahli sériu víťazstiev už na šesť a z posledných desiatich zápasov vyhrali deväť.

Chicago naďalej dominuje NHL, bodovalo aj v devätnástom stretnutí ročníka a momentálne je jeho historická rekordná bilancia 16 víťazstiev a 3 prehry v nadstavenom čase. Hossa, ktorý odohral 19:03 min a mal 5 streleckých pokusov, sa stal prvou hviezdou zápasu.

"Sú to samozrejme skvelé pocity. Nezáleží na tom, kto rozhodne a kto dá gól. V poslednom čase hráme jednoducho, našli sme spôsob, ako vyhrávať, a boduje veľa našich hráčov," uviedol Marián Hossa

"Keby nám niekto pred sezónou povedal, že budeme bodovať devätnásťkrát za sebou, asi by som si povedal, že sa zbláznil. Nemali sme dostatok času na zohranie. O rekorde veľmi nehovoríme a ani nepremýšľame. Na druhej strane je pravdou, že nechceme prehrať. Aj dnes sme pred treťou tretinou sme všetci verili, že výsledok ešte otočíme," povedal útočník Blackhawks Patrick Sharp.

Chicago - Edmonton 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 6. P. Kane (Kruger, Leddy), 43. Stalberg (Rozsíval), 62. MARIÁN HOSSA (Sharp, Rozsíval) - 5. Petry (Petrell), 35. Jakupov (Gagner, Schultz)
Mariána Hossu (Chicago) zvolili za prvú hviezdu zápasu.

Toronto vyhralo vo Philadelphii 4:2. Na oboch góloch domácich sa podieľal český útočník Jakub Voráček, jeden dal a na druhý prihral. Voráček bodoval v šiestich zápasoch v rade a dosiahol v nich 14 bodov (5+9). Philadelphii nevychádzajú úvody zápasov, v štvrtom stretnutí za sebou a v dvanástom z dvadsaťjeden inkasovala ako prvá.

"Hovorili sme o tom už pred zápasom i v jeho prvých minútach. Nehrali sme v úvode dobre, nemôžeme zaberať len časť zápasu. Z 0:2 sa len veľmi ťažko výsledok otáča," hneval sa útočník Flyers Scott Hartnell.

Philadelphia - Toronto 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 38. Hartnell (Voráček, Giroux), 52. Voráček (Timonen, Giroux) - 18. Kessel (Bozak, Gunnarsson), 36. Kuľomin (Kadri, Gunnarsson), 48. Grabovskij (MacArthur, Kadri), 60. McClement (Kuľomin)

V piatej sérii samostatných nájazdov rozhodol o výhre Ottawy 2:1 v kanadskom derby nad Montrealom Peter Regin. Senators dosiahli piaty triumf v rade.

Ottawa - Montreal 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 27. Dziurzynski (Neil, Phillips), rozhodujúci sam. nájazd Regin - 40. Markov (Diaz, Pacioretty)

V 28. sekunde predĺženia skóroval Roman Josi z Nashvillu a gólom na 5:4 dal bodku za zápasom proti Dallasu. Josi si v stretnutí pripísal 4 kanadské body za 2 góly a 2 asistencie.

Nashville - Dallas 5:4 po predĺžení (1:0, 2:4, 1:0 - 1:0)
Góly: 14. C. Smith (Clune, S. Kosticyn), 24. Josi (Legwand, Hörnqvist), 34. Hörnqvist (Erat, Josi), 49. Fisher (C. Wilson, Josi), 61. Josi (S. Kosticyn, S. Weber) - 22. Fraser (L. Eriksson, Jordie Benn), 22. R. Smith (Ryder, Eakin), 28. Fiddler (Jamie Benn, Ryder), 30. L. Eriksson (Ryder, Robidas)

Obhajca Stanleyho pohára Los Angeles strelil v záverečnej časti hry proti Anaheimu tri góly a Ducks zdolal 5:2. Kings vyhrali štvrtýkrát v rade a po nevydarenom začiatku ročníka sa už dostali na priečky zaručujúce postup do play-off. Anaheim prerušil šesťzápasovú víťaznú šnúru. Fín Teemu Selänne nastúpil jubilejný 100. raz proti Kings. Brankár Ducks Viktor Fasth si do štatistík pripísal prvú prehru, predchádzajúcich osem zápasov, v ktorých dochytal, sa skončilo víťazstvom.

"Niekoľkokrát som sa nerozhodol správne," priznal švédsky gólman.

Los Angeles - Anaheim 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Góly: 24. Penner (Stoll, King), 38. D. Brown (Kopitar, Justin Williams), 45. Vojnov (Kopitar, D. Brown), 47. Muzzin (Kopitar, Vojnov), 60. J. Carter (M. Richards, Doughty) - 21. Cogliano (Getzlaf, Perry), 26. S. Koivu (Beauchemin, Lovejoy),

Viac o téme: Nhl Hossa Skóroval Chicago