Real ovládol El Clásico v Madride: Ramos rozhodol, Messi natiahol sériu

Sergio Ramos a Luka Modrič sa tešia z víťazného góluSergio Ramos a Luka Modrič sa tešia z víťazného gólu Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 26. kola najvyššej španielskej súťaže na vlastnom trávniku nad FC Barcelona 2:1. Biely balet zdolal svojho veľkého rivala aj druhýkrát v priebehu týždňa, predtým vyhral v Kráľovskom pohári 3:1.

Kataláncom nevyšla v tradičnom "El Clásicu" odveta. Už v 6. min poslal domácich do vedenia Karim Benzema, o dvanásť minút neskôr vyrovnal Lionel Messi. Necelých 10 minút pred záverom zápasu rozhodol kapitán Realu Sergio Ramos. Barcelona je naďalej lídrom tabuľky La Ligy, v tejto sezóne prehrala v ligovej súťaži len druhýkrát. Pred najväčším rivalom má náskok 13 bodov.

Argentínsky kanonier dokázal skórovať už v 16. ligovom stretnutí v rade, ale na body to nestačilo. Tiež sa mohol tešiť aspoň z vyrovnania rekordu legendárneho Alfreda Di Stéfana v počte gólov v zápasoch "El Clásico", obaja majú na konte 18 presných zásahov.

Tréner Realu José Mourinho pritom nechal oddychovať viacero kľúčových hráčov ako napríklad Cristiana Ronalda, ktorý nastúpil až v druhom polčase, či Xabiho Alonsa a Mesuta Özila, aby boli pripravení na odvetu osemfinále Ligy majstrov proti Manchestru United.

"Získať domáci ligový titul sa zdalo byť náročnejšie, keď sme zaostávali o 16 bodov. Teraz je ten rozdiel menší a my stále máme matematickú šancu. Kým to tak bude, zabojujeme o primát zo všetkých síl," sebavedome vyhlásil pri neúčasti zraneného Ikera Casillasa kapitán "bieleho baletu" Ramos a doplnil: "Po dvoch výhrach v El Clásico za necelý týždeň pôjdeme na Old Trafford presvedčení, že môžeme postúpiť. Rešpektujeme však United."

Katalánske mužstvo má nelichotivú bilanciu troch prehier v ostatných štyroch dueloch vo všetkých súťažiach. Barcelončanov môže tešiť aspoň fantastická strelecká forma štvornásobného najlepšieho futbalistu planéty Messiho, ktorý dosiahol svoj 50. gól v sezóne.

"Neodohrali sme zlý zápas, remíza by bola spravodlivejšia. Začína nás trochu hnevať bilancia z ostatných stretnutí, pretože Barca je klub, ktorý musí vždy víťaziť. Ja však verím tomuto mužstvu, už čoskoro sa opäť dostaneme na víťaznú vlnu," poznamenal stopér Barcelončanov Gerard Piqué.

Celkovo to bola 224. kapitola vzájomných súbojov týchto dvoch futbalových gigantov. Lepšou bilanciou disponuje Real, ktorý má na konte dovedna 90 víťazstiev, "Barca" má o štyri menej, až 48 zápasov sa skončilo nerozhodne. Skóre hovorí tiež v prospech madridského mužstva 378:361.

Real Madrid - FC Barcelona 2:1 (1:1)
Góly: 6. Benzema, 82. Sergio Ramos - 18. Messi, ČK: 90.+ Víctor Valdés (Barcelona)

La Coruňa - Rayo Vallecano 0:0
ČK: 86. C. Marchena (La Coruňa) po druhej ŽK

Valencia - Levante 2:2 (2:1)
Góly: 27. Jonas, 45.+ Soldado - 16. Iborra, 89. Barkero

Osasuna - Bilbao 0:1 (0:0)
Gól: 63. Susaeta

Viac o téme: Futbal Real Madrid Luka Modrič Sergio Ramos
  • Zdroj: TASR, SITA