Plzeň prekvapivo doma zakopla s Ostravou, doma remizovala aj Slavia

Milan Baroš sa strelecky proti Plzni nepresadilMilan Baroš sa strelecky proti Plzni nepresadil Zdroj: fcb.cz

PRAHA - V zápase 18. Kola českej futbalovej ligy zvíťazil Jablonec nad Brnom 2:0 a poistil si tretie miesto v tabuľke. V ďalšom stretnutí zvíťazila Sigma Olomouc v Hradci Králové 2:0 a v jarnej časti súťaže zatiaľ nestratila ani bod. Slavia Praha remizovala s Mladou Boleslavou 1:1 a po piatich prehrách opäť bodovala.

Plzeň s viacerými Slovákmi v zostave prekvapivo na domácej pôde zakopla s Baníkom Ostrava. Na vedúci gól Milosavljeva domáci odpovedali v 66. minúte, keď sa presadil Procházka. Potom mal ideálnu príležitosť strhnúť víťazstvo na stranu domácich v 78. minúte Limberský, ktorý však nariadený pokutový kop nedokázal premeniť a Viktoria si tak do tabuľky pripísala len jeden bod. Rovnaký bodový odstup má Plzeň aktuálne na čele ligovej tabuľky pred druhou Spartou Praha.

Jablonec – Brno 2:0 (0:0)
Góly: 62. Zoubele, 89. Čížek.
/za hostí Husár celé stretnutie/

Hradec Králové – Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Góly: 4. a 52. Navrátil.
/za domácich Jánošík celé stretnutie/

Slavia Praha – Mladá Boleslav 1:1 (0:0)
Góly: 81. Mičola – 66. Štohanzl.
/Čontofalský odchytal celé stretnutie, Juhar, Dobrotka a Škutka celé stretnutie – Opiela do 65. min + ŽK/

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 1:1 (0:0)
Góly: 66. Procházka - 51. Milosavljev
/Kozáčik a Čišovský odohrali celé stretnutie, Bakoš hral do 84. minúty, Ďuriš hral do 67. minúty - Kaprálik odohral celé stretnutie a dostal ŽK/