Slovan úradoval aj v Nitre, oslabeného súpera zdolal rozdielom triedy

Henrich Benčík a Kristián Kolčák v hlavičkovom súboji Henrich Benčík a Kristián Kolčák v hlavičkovom súboji Zdroj: SITA

NITRA - Prvý sa dostal do šance v 7. minúte Benčík, no loptu po jeho strele brankár Putnocký vyrazil. Po štvrťhodine hry prešiel Peltier po pravej strane, no vystrelil vedľa brány Nitry.

V 22. min hlavičkoval po rohovom kope smerom na bránu hostí Benčík, no Kolčák dostal hlavou loptu nad bránu. V 33. minúte po centri Žofčáka z pravej strany v páde nepresne vystrelil Peltier, no o dve minúty po akcii Milinkoviča s Peltierom prihral Grendel loptu Žofčákovi a ten otvoril skóre zápasu. V prvom polčase ešte zaujala akcia Clébera, ktorý zbehol po pravej strane a po jeho prihrávke poslal loptu nad bránu hostí Šmehýl.

V 56. minúte Cicman fauloval v pokutovom území Peltiera, inkasoval druhú žltú kartu a následne červenú, no z nariadenej penalty Žofčák neskóroval, keďže brankár Chudý úspešne zasiahol. V 74. min Žofčák skúsil šťastie strelou spoza hranice šestnástky, no Chudý nemal väčší problém, krátko na to na opačnej strane trafil Šmehýl bočnú sieť brány hostí. V 85. min našiel Peltier pred bránou Nitry Halenára a skúsený strelec rozvlnil sieť - 0:2. V samom závere sa po Gorositovej akcií dostala lopta k Halenárovi, ten vystrelil a z bránkovej čiary dorazil loptu do brány Nitry Pauschek, čím stanovil výsledok zápasu na 0:3.

FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)
Góly: 35. I. Žofčák, 85. Halenár, 90. Pauschek, ŽK: 40. Cicman, 82. F. Moravčík - 83. Kladrubský, 83. Kolčák, ČK: 56. Cicman (Nitra) po druhej žltej karte, rozhodovali: Samotný - R. Sluk, Vorel, 1670 divákov

Nitra: Chudý - Kaspřák, Struhár, R. Cicman, Mičic - Šimončič, Tawamba (79. F. Moravčík) - Cléber, V. Gajdoš (66. Jackuliak), Šmehýl - H. Benčík (70. Boszorád)

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, K. Kolčák, Lukšík - Kladrubský, Grendel - I. Žofčák, Hlohovský (46. Halenár), Milinkovič (89. Pauschek) - L. Peltier (87. M. Kuzma)

Jozef Vukušič, tréner Nitry: "Nerád prehrávam, ale táto prehra sa zrodila so cťou. V prvom polčase sme videli vyrovnaný zápas, šance boli na oboch stranách. Na vývoj zápasu mal vplyv prvý gól, ktorý strelil Slovan. Po vylúčení nášho hráča sa nám hralo ťažko. Naši hráči hrali to, na čo majú. V zápase sa z našej strany objavilo veľa vecí, na ktorých môžeme stavať."

Samuel Slovák, tréner Slovana: "Videli sme zaujímavé stretnutie. Nastúpili sme proti súperovi, ktorý nás vždy vedel potrápiť. Bola tam zápletka, vylúčenie a nepremenená penalta. Prišli sme bodovať, to sa aj podarilo. Nitra mala veľmi slušnú polhodinu, keď nám robila problémy. Toto víťazstvo si veľmi vážim. Výsledok je pekný, no k bodom sme neprišli ľahko. Po nepremenenej jedenástke sme sa otriasli a premenili dva brejky. Som spokojný s nasadením hráčov na ťažkom teréne aj s výsledkom."