Vučinič a Marchisio sa postarali o ďalší trumf vedúceho Juventusu

Mirko Vučinič a jeho gólová radosťMirko Vučinič a jeho gólová radosť Zdroj: SITA

BOLOGNA - Futbalisti Juventusu porazili v talianskej lige Bolognu 2:0 a poistili si prvé miesto v tabuľke, ktorú aj po 29. kole povedú najmenej o deväť bodov. Najbližších prenasledovateľov obhajcu titulu čakajú stretnutia až v nedeľu.

Juventus v poslednom kole čakal na jediný gól v stretnutí proti Catanii až do nastavenia a ani dnes proti Bologni sa dlho nemohol presadiť. Rozhodnutie nakoniec prišlo predsa len skôr: v 62. minúte prihral Claudio Marchisio Mirkovi Vučiničovi, ten sa obtočil okolo Nalda a pridal svoj ​​siedmy gól v sezóne.

O dvanásť minút neskôr si obaja hráči úlohy vymenili a po asistencii Vučiniča zvýšil Marchisio. "Stará dáma" sa tak vzdialila druhému Neapolu v tabuľke na dvanásť bodov.

Catania porazila v popoludňajšom dueli 3:1 zdecimované Udinese, ktorému chýbali zranení Antonio Di Natale, Dušan Basta, Giampiero Pinza, Andrea Lazzari a Giovanni Pasquale a kvôli disciplinárnym trestom aj Maurizio Domizzi, Maicosuel a Thomas Heurtaux.

Dva góly hostí strelil Alejandro Gómez a posledný pridal Francesco Lodi, za súpera korigoval skóre až v závere Luis Muriel.

Bologna - Juventus Turín 0:2 (0:0)
Góly: 62. Vučinič, 73. Marchisio

Catania - Udinese 3:1 (0:0)
Góly: 49. a 67. A. Gómez, 71. Lodi - 81. Muriel, ČK: Potenza (Catania) - mimo ihriska

• Zdroj: SITA, ČTK