Famózny vstup Good Angels do Final 8: Skvelý polčas rozhodol o výhre nad Galatasaray

Tijana Krivačevičová a Bahar CaglarováTijana Krivačevičová a Bahar Caglarová Zdroj: TASR

JEKATERINBURG - Basketbalistky slovenského suverénna Good Angels Košice pokračujú v spanilej jazde Európskou ligou aj na záverečnom turnaji Final Eight. Zverenky Maroša Kováčika vstúpili do turnaja famóznym spôsobom, keď nad favorizovaným Galatasaray Istanbul vyhrali 71:65, pričom základ víťazstva položili výborným výkonom v prvom polčase.

Košice sa schuti zahryzli do favorizovanejších súperiek, ktoré z letargie neprebralo ani 15-bodové manko 9:24 na konci úvodnej štvrtiny. Galatasaray v tejto časti hry premenil iba 4 z 15 striel, jeho hráčky ani nejavili záujem o odrazené lopty po nepresných pokusoch, za čo pykali. Ešte vypuklejšie sa markantný rozdiel v prístupe k duelu prejavil v druhej desaťminútovke. Basketbalistky Good Angels hrali jednoducho, vyrážali do protiútokov, ktoré presne zakončovali. Na konci prvého polčasu natiahli svoj náskok na priepastných 30 bodov - 46:16.

Turkyne zabrali v úvode druhého polčasu a osembodovou šnúrou sa dotiahli na 24:46. Po trojke Bojovičovej svietilo na ukazovateli skóre 53:24, no prišla ďalšia bodová séria Istanbulu, ktorý skresal náskok súperiek o jedenásť bodov (53:35). Košičanky však aj po tretej štvrtine viedli o 19 bodov a kráčali za prvým a veľmi dôležitým víťazstvom na turnaji. "Anjelky" si do šiestej minúty pred koncom udržiavali približne 20-bodový náskok, no Turkyne potom tromi trojkami znížili na 53:65. Istanbulčanky v závere vsadil všetko na jedinú kartu, súperky napádali po celej palubovke, čím ich nútili k mnohým chybám. Minútu pred koncom mali Košičanky už len osem bodový náskok, ale nakoniec sa tešili z triumfu 71:65.

"Anjelky" si v ďalšom stretnutí A-skupiny zmerajú sily v utorok 19. marca o 14.00 h s domácim UMMC Jekaterinburg.

Galatasaray Istanbul (Tur.) - Good Angels Košice (SR) 65:71 (10:24, 6:22, 26:15, 23:10)
Najviac bodov Galatasaray: Lyttleová 15, Albenová 11
Zostava a body Good Angels: Piersonová 15, Quigleyová 13, Bojovičová 9, Kupčíková 6, Kulichová 6 (Lacyová 11, Krivačevičová 9, Sverrisdóttirová 2, Hruščáková), TH: 14/8-15/11, trojky: 5:2, fauly: 20:20, 5 faulov: Bojovičová

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels: "Boli to dva absolútne rozdielne polčasy. Prvý bol z našej strane rozprávkový. Fantastická práca realizačného tímu, ktorý pripravil na Galatasaray famóznu taktiku. Dokázali sme ich udržať na šestnástich bodoch. Vyhrali sme o 30 bodov, čo je neskutočná záležitosť. To, čo sme tam predviedli, bola óda na basketbal. Do druhého polčasu sme vstúpili nekoncentrovane a hlavne tým, že Galatasaray pritlačil na maximálnu mieru, tak my sme sa začali obávať a zbytočne sme ich pustili do zápasu. Začali sme kopiť chybu za chybou, ale asi najrozhodujúcejšie bolo, že sa im začala dariť streľba z veľkých vzdialeností. Škoda, že z nášho náskoku skresali až tak veľa. Máme jedno cenné víťazstvo, ale ešte nemáme nič vyhraté. Do zajtrajšieho zápasu pôjdeme s cieľom vyhrať bez ohľadu na to, kto proti nám stojí. Dokázali sme, že vieme hrať výborný basketbal."

UMMC Jekaterinburg (Rus.) - CCC Polkowice (Poľ.) 68:45 (21:14, 14:8, 13:17, 20:6)
Najviac bodov: C. Parkerová 17 (13 doskokov), Grudová 15, Jekabsone-Žogotová 11 (3 trojky) - Leciejewská a Ogwumikeová po 10

Tabuľka A-skupiny:
1. Jekaterinburg 1 1 0 68:45 2
2. GA Košice 1 1 0 71:65 2
3. Galatasaray 1 0 1 65:71 1
4. Polkowice 1 0 1 45:68 1

B-skupina:
Fenerbahce Istanbul (Tur.) - Bourges Basket (Fr.) 69:44 (15:19, 13:12, 25:4, 16:9)
Najviac bodov: McCoughtryová 17, Matovičová 14, Veramejenková (11 doskokov) a Pondexterová po 11 - Miyemová 11 (10 doskokov), Leedhamová 8

Sparta&K Moskovská oblasť (Rus.) - Famila Schio (Tal.) 88:79 (21:20, 25:23, 18:17, 24:19)
Najviac bodov: Augustusová a Dupreeová po 18, Yacoubouová a Aguilarová (3 trojky) po 11 - Lavenderová 32 (10 doskokov), Sottanová 21 (10 asistencií), McCrayová 12