Halák vystriedal po troch góloch Allena a už neinkasoval, Kopecký s asisteniou

Jaroslav Halák a Ryan JonesJaroslav Halák a Ryan Jones Zdroj: SITA

NEW YORK - V zápasoch NHL v noci na stredu si svoje štatistiky opäť vylepšil útočník Floridy Tomáš Kopecký. V Toronte asistoval pri vedúcom góle Tomáša Fleischmanna, jeho mužstvo však napokon prehralo 2:3.

Slovenský útočník strávil na ľade 18:33 min, počas ktorých ohrozil brankára dvoma strelami a zaznamenal aj jednu plusku, zaznamenal v prebiehajúcej sezóne už 21 bodov (12+9). Floride sa šanca na postup do play-off skrátenej sezóny stále vzďaľuje, na ôsmy NY Rangers stráca už 11 bodov.

Toronto - Florida 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 30. Phaneuf (Gunnarsson), 41. Lupul (Bozak, Kessel), 44. Lupul (Kessel, Bozak) - 7. Fleischmann (KOPECKÝ, Goc), 41. Matthias (Huberdeau, Kuba)

Slovenský brankár Peter Budaj sa len zo striedačky prizeral ako v súboji elitných tímov Východnej konferencie prehral jeho Montreal s Pittsburghom 0:1. Penguins tak natiahli víťaznú sériu už na trinásť stretnutí. O víťazný gól sa postaral v 34. minúte kapitán Sidney Crosby. Najproduktívnejší hráč súťaže s 54 bodmi pri 34 štartoch dosiahol svoj 15. gól v sezóne. Domáci, ktorí nastúpili bez Jevgenija Malkina, ale už s uzdraveným obrancom Krisom Letangom a novou akvizíciou Brendenom Morrowom z Dallasu, prišli o zraneného brankára Marca-Andre Fleuryho. Kanadský brankár doplatil na zrážku so spoluhráčom Tylerom Kennedym, ktorého do bránkoviska natlačil montrealský kapitán Brian Gionta.

Pittsburgh - Montreal 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 34. Crosby (Kunitz, Orpik)

NY Islanders uspeli vo Washingtone po výhre 3:2 a naďalej živia šance na účasť v play off, kam postúpili naposledy v roku 2007. Slovenský obranca Ľubomír Višňovský počas svojho 23:23 minútového pobytu na ľade vyslal jednu strelu a zaznamenal dva plusové body. Islanders, ktorí figurujú vo Východnej konferencii na deviatom mieste, zastavili trojzápasovú víťaznú sériu Washingtonu. Víťazný gól hostí dal necelých šesť minút pred koncom John Tavares, ktorý má na konte už dvadsať presných zásahov.

Washington - New York Islanders 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Góly: 31. Ribeiro (Brouwer), 34. Carlson (Johansson, Ovečkin) - 6. Grabner (Aucoin), 8. Bailey (Okposo, Nielsen), 55. Tavares (Moulson)

Carolina - Winnipeg 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 7. Tlustý (Riley Nash, Brent) - 14. O. Jokinen (E. Kane, Hainsey), 32. Enstrom (Byfuglien, E. Kane), 37. Antropov (Burmistrov, E. Kane), 53. E. Kane

Vo Philadelphii, kde hral NY Rangers nastúpili proti sebe Andrej Meszároš a Marián Gáborík. Jazdci vyhrali 5:2, ale Gáborík počas svojho vyše 15-minútového pobytu na ľade ani raz nevystrelil, Meszároš skončil súboj s dvoma mínusovými bodmi a dvoma trestnými minútami. Tréner Rangers John Tortorella namiešal víťazný útok, keď Dereka Stepana s bilanciou 1+3 dal do útoku s Rickom Nashom a Carlom Hagelinom. Všetci traja útočníci skončili duel s tromi plusovými bodmi. Gáboríkov kouč sa tak mohol tešiť zo  svojho jubilejného 400. víťazstva v NHL.

Philadelphia - New York Rangers 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 38. Simmonds (Voráček, Giroux), 47. Voráček (Giroux, Gervais) - 15. Rick Nash (Stepan, Girardi), 24. B. Richards (Stepan, Del Zotto), 26. Stepan (Rick Nash), 48. Rick Nash (Hagelin, Stepan), 53. Kreider (Del Zotto, B. Richards)

Buffalo stále bez zraneného obrancu Andreja Sekeru prehralo s Tampou na jej ľade 1:2, v domácom mužstve odohral Richard Pánik 10:51 minút a prezentoval sa štyrmi strelami. Víťaznú premiéru na lavičke Lightning si zapísal nový tréner Jon Cooper, ktorý je oficiálne vo funkcii od stredy.

Tampa Bay - Buffalo 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 17. Stamkos (St. Louis), 29. St. Louis (Purcell, Stamkos) - 57. Leopold (M. Foligno)

St. Louis prehralo doma s Edmontonom 0:3. V domácej bránke začal chytať Jake Allen, ale po troch góloch ho vystriedal Jaroslav Halák, ktorý už za svoj chrbát nepustil ani jednu z 12 striel. Napriek efektivite slovenského gólmana bol hrdinom v hale Scottrade Center brankár Oilers Nikolaj Chabibulin (40). Rus sa predstavil síce len v siedmom stretnutí v sezóne, ale zastavil 43 striel a zaznamenal 46. shutout v kariére. Edmonton tak ukončil sériu troch prehier, pričom v St. Louis zvíťazil naposledy v decembri 2009.

St. Louis - Edmonton 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Góly: 12. Eberle (T. Hall), 24. Eberle (Nugent-Hopkins, T. Hall), 26. T. Hall (Eberle)

Chicago po dvoch prehrách vyhralo doma s Calgary 2:0 a v jeho radoch ešte stále nefigurovali zranení útočníci Marián Hossa a Patrick Sharp.

"Je to pre nás významné víťazstvo, najmä ak prišlo po dvoch prehrách," povedal útočník Blackhawks Patrick Kane, ktorý bodoval asistenciou už v siedmom stretnutí v rade.

Chicago - Calgary 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 8. Leddy (P. Kane, Rozsíval), 38. Seabrook (P. Kane, Keith)

Vancouver - Columbus 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)