Slovenskí hokejisti začali záverečnú prípravu na MS debaklom vo Švédsku

Fredrik Pettersson a Rastislav StaňaFredrik Pettersson a Rastislav Staňa Zdroj: SITA

OSKARSHAMN - Slovenská hokejová reprezentácia nastúpila na prvý prípravný zápas v záverečnej časti prípravy pred majstrovstvami sveta. Zverencov trénera Vladimíra Vůjteka na úvod preverilo v Oskarshamne Švédsko, ktoré predviedlo svoju kvalitu a zaznamenalo vysokú výhru 6:1. "Odvetný" duel je na programe v piatok 3. augusta vo Växjö.

Jediný gól slovenského tímu strelil počas presilovej hry obranca Michal Sersen. Slováci inkasovali už po 33 sekundách a s aktívnym súperom nedokázali držať krok počas celého duelu, v tretej časti to už bola z domácej strany exhibícia.

Švédsko - Slovensko 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Góly: 1. Rosén (Gynge, Andersén), 16. Pettersson (Nilsson, Tömmernes), 31. Pettersson (Rasmussen, Granström), 39. Thörnberg (Axelsson, Lundqvist), 45. Lundqvist (Danielsson, Tömmernes), 55. Gynge (Rosén, Viklund) - 26. Sersen (Vydarený, Hudáček). Vylúčenia: 4:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

Švédsko: Ullmark - Johansson, Viklund, Andersén, Fälth, Tömmernes, Lundgren, Nilsson - Thörnberg, Lundqvist, Axelsson - Danielsson, Karlsson, Carlsson - Granström, Rasmussen, Pettersson - Jämtin, Rosén, Gynge

Slovensko: Staňa - Vydarený, Sersen, Mezei, Ďaloga, Švarný, Mihálik, Sloboda, Štajnoch - Hudáček, Kukumberg, Bartek - Ölvecký, Daňo, Radivojevič - J. Sýkora, Tybor, Miklík - Gašparovič, Šťastný, Vandas - Majdan

Vladimír Vůjtek (tréner SR): „Začali sme dnes zle. Už v prvej minúte sme boli vylúčení a následne sme dostali prvý gól, čo ovplyvnilo ďalší vývoj zápasu. Aj druhý gól sme inkasovali v početnej nevýhode, pri signalizovanom vylúčení. V prvej polovici druhej tretiny sme sa dostali do hry, strelili sme kontaktný gól. V polovici stretnutia išiel Sýkora sám na brankára, ale nedal a vzápätí sme inkasovali tretí gól. Po ňom Švédi už dominovali, boli lepším tímom a dnes zaslúžene vyhrali. Po príchode do Švédska ochorel Bližňák, čo bola strata, lebo na poste centra máme problém, dnes tam hral Tybor. Dúfam, že v piatok už bude môcť Bližňák nastúpiť. Hrať bude aj Brejčák a do bránky pôjde Janus.“

Otto Sýkora (generálny manažér slovenskej reprezentácie): "Vedeli sme, že to nebude jednoduché, lebo nám veľa hráčov nehralo od polovice februára. Mysleli sme si, že prvú tretinu nejako ustojíme a v druhej sa chlapci do toho dostanú, ale nestalo sa tak. Mali sme dobré záblesky, prvých desať minút v druhej tretine, kde sa nám zdalo, že by sme mohli vyrovnať hru a mali sme aj šancu na 2:2. Bohužiaľ, prístup, aký sme dnes zvolili, nebol správny. Veľa mladých hráčov dostáva veľkú šancu prebojovať sa na majstrovstvá sveta, ale dnes sme nemali pocit, že by nie len mladí, ale aj straší hráči o to miesto bojovali. Veríme, že v piatok to bude už trošku iný zápas. Do MS máme ešte veľa času a môžeme na tom pracovať."

ONLINE KOMENTÁR najdôležitejších momentov:

- 60. min: Koniec zápasu, strely 44:24.

- 58. min: Miklíkovo vylúčenie za držanie.

- 55. min: Hra "mačky s myšou", ďalší presný zásah si pripísal Gynge - 6:1!

- 49. min: Presilovú hru si zahrá aj Slovensko, Fälth fauloval Štajnocha.

- 45. min: Presilovka 5 na 3 sa končí gólom. Šťastným strelcom Lundqvist - 5:1!

- 44. min: O pár sekúnd neskôr za ním na trestnú lavicu zamieril Roman Kukumberg.

- 44. min: Vylúčenie Andreja Šťastného za nedovolené bránenie.

- 40. min: Skončila sa II. tretina, strely 35:19.

- 39. min: Obraz hry sa veľmi nezmenil, Švédsko dominuje. Štvrtý gól strelil Thörnberg - 4:1!

- 31. min: Švédi opäť odskakujú na dva góly, krásnu kombináciu zakončil Pettersson - 3:1!

- 26. min: Slováci vstúpili do druhého dejstva oveľa lepšie a dočkali sa odmeny, presilovku využil po štyroch sekundách Sersen - 2:1!

- 26. min: Vylúčenie Jämtina za držanie hokejky.

- 20. min: Koniec prvej tretiny, strely 15:7.

- 16. min: Pri signalizovanom vylúčení strieľa Švédsko druhý gól, presadil sa Pettersson - 2:0!

- 15. min: Axelsson a Švarný dostali po skrumáži pred Staňom dve minúty za hrubosť.

- 10. min: Slovensko hrá v plnom počte.

- 8. min: Vylúčenie Tybora za podrazenie.

- 1. min: Domáci tím začal ukážkovo, už po 33 sekundách od úvodného vhadzovania otvára skóre Rósen - 1:0!

- 1. min: Vylúčenie Barteka v 19. sekunde za hákovanie.

• Zdroj: športky, SITA, ts, TASR