Torres dvomi gólmi prispel k triumfu Chelsea, zakopnutie Tottenhamu

Gólové oslavy futbalistov londýnskej ChelseaGólové oslavy futbalistov londýnskej Chelsea Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea zvíťazili v úvodnom zápase štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2012/2013 na domácom trávniku nad Rubinom Kazaň 3:1 a utvorili si sľubnú východiskovú pozíciu pred odvetou na ruskej pôde.

Pod triumf "The Blues" sa najväčšou mierou podpísal Fernando Torres, ktorý zaznamenal dva presné zásahy. Španielsky útočník najprv v 16. minúte poslal svoj tím do vedenia, keď využil zaváhanie stopéra Šaronova, a v 70. minúte spečatil výsledok stretnutia. Do listiny strelcov sa zapísal i jeho spoluhráč Victor Moses, ktorý prekonal brankára Sergeja Ryžikova v 32. minúte. Ruský tím sa dokázal presadiť iba raz, keď po ruke Johna Terryho premenil nariadený pokutový kop stredopoliar Bibras Natcho.

Nádejnú východiskovú pozíciu pred odvetami si vytvorila aj portugalská Benfica Lisabon, ktorá si na domácom ihrisku poradila s Newcastlom United rovnako 3:1.

Po nerozhodnom výsledku 2:2 v prvom štvrťfinále nastúpia do odvety Tottenham Hotspur a FC Bazilej. Švajčiarsky tím sa v rozmedzí 30. až 34. minúty dostal do dvojgólového vedenia, "kohúti" však odpovedali gólmi Emmanuela Adebayora a Gylfiho Thora Sigurdssona.

Turecký klub Fenerbahce Istanbul si vybojoval dôležité víťazstvo 2:0 nad Laziom Rím až v posledných 12 minútach riadneho hracieho času. Talianov môže mrzieť najmä vylúčenie stredopoliara Ogenyi Onaziho, ktorý sa porúčal pod sprchy v 47. minúte. Slovenský reprezentačný krídelník Miroslav Stoch v službách Fenerbahce nefiguroval na súpiske.

FC Chelsea (Angl.) - Rubin Kazaň (Rus.) 3:1 (2:1)
Góly: 16. a 70. F. Torres, 32. Moses - 41. Natcho (z pok. kopu), rozhodoval: Rocchi (Tal.)

Tottenham Hotspur (Angl.) - FC Bazilej (Švaj.) 2:2 (1:2)
Góly: 40. Adebayor, 58. Sigurdsson - 30. Stocker, 34. F. Frei, rozhodoval: Mažič (Srb.)

Fenerbahce Istanbul (Tur.) - Lazio Rím (Tal.) 2:0 (0:0)
Góly: 78. Webó (z pok. kopu), 90.+ Kuyt, ČK: 47. Onazi (Lazio) po druhej ŽK, rozhodoval: Collum (Škót.)
Miroslav Stoch (Fenerbahce) nefiguroval v zápise o stretnutí

Benfica Lisabon (Portug.) - Newcastle United (Angl.) 3:1 (1:1)
Góly: 25. Rodrigo, 65. Lima, 71. Óscar Cardozo (z pok. kopu) - 12. P. D. Cissé, rozhodoval: Gautier (Fr.)