V súboji Hamšíka s Kuckom triumfoval Neapol, skvelý obrat Atalanty proti Interu

Marek Hamšík a Goran Pandev oslavujú gól do siete JanovaMarek Hamšík a Goran Pandev oslavujú gól do siete Janova Zdroj: SITA

RÍM - V zápase 31. kola talianskej futbalovej Serie A prehajdákalo AC Miláno dvojgólový náskok na ihrisku ACF Fiorentina a remizovalo 2:2.

Domáci hrali od 39. minúty bez vylúčeného obrancu Nenada Tomoviča, napriek tomu dokázali z 0:2 vyrovnať na konečných 2:2, keď oba góly dali z pokutových kopov. AC Miláno tak prerušilo sériu štyroch víťazných zápasov.

Futbalisti SSC Neapol zdolali na domácom ihrisku FC Janov 2:0 a v tabuľke im tak stále patrí druhé miesto s deväťbodovým odstupom za vedúcim Juventusom Turín. Z víťazstva sa v domácom drese tešil aj Marek Hamšík. Slovenský stredopoliar hral do 88. minúty, keď ho vystriedal Omar El Kaddouri. Jeho spoluhráč z reprezentácie Juraj Kucka z FC Janov nastúpil takisto v základnej zostave, v 64. minúte videl žltú kartu, o štyri minúty neskôr ho na trávniku nahradil Cristobal Jorquera.

Svoj zápas absolútne nezvládol milánsky Inter, ktorý viedol po 61 minútach nad Atalantou Bergamo po dvoch góloch Ricarda Alvareza a jednom Tommasa Rocchiho 3:1, no napokon prehral 3:4. Strojcom famózneho obratu bol argentínsky útočník German Denis, ktorý medzi 65. a 77. minútou zaznamenal čistý hetrik.

Inter Miláno - Atalanta Bergamo 3:4 (1:0)
Góly: 57. a 61. Alvarez, 43. Rocchi - 65., 71. a 77. Denis (1. z 11 m), 56. Bonaventura. ČK: 90.+1 Raimondi (Atalanta), 49.000 divákov

ACF Fiorentina - AC Miláno 2:2 (0:1)
Góly: 66. Ljajič (z 11 m), 73. D. Pizarro (z 11 m) - 14. Montolivo, 62. Flamini, ČK: 39. Tomovič (Fiorentina), 23.000 divákov.

Catania Calcio – US Cagliari 0:0
13.000 divákov.

Sampdoria Janov – US Palermo 1:3 (1:1)
Góly: 43. Munari – 35. von Bergen, 50. Iličič, 56. Garcia, 23.000 divákov.

AC Siena – FC Parma 0:0
9000 divákov.

Udinese Calcio – Chievo Verona 3:1 (2:1)
Góly: 20. a 25. Di Natale, 85. Benatia – 35. Papp, 16.000 divákov.

Neapol - Janov 2:0 (2:0)
Góly: 18. Pandev, 29.Dzemaili
Marek Hamšík (Neapol) prihral na druhý gól, z trávnika odišiel v 88. min. Juraj Kucka (Janov) hral do 68. min a v 64. min dostal žltú kartu.

Viac o téme: Balotelli Futbal Ac Miláno Fiorentina Mario Alberto Aquilani
  • Zdroj: TASR, Video: dailymotion.com