Toronto zdolalo oddychujúcu Atlantu, Clippers si hladko poradili s Portlandom

Ryan Hollins (15) z Los Angeles Clippers si vychutnal smečRyan Hollins (15) z Los Angeles Clippers si vychutnal smeč Zdroj: SITA

ATLANTA - V zápase NBA medzi Atlantou a Torontom to vyzeralo, že play-off si viac zaslúžia hostia z Kanady. Raptors dosiahli štvrté víťazstvo za sebou a odhalili pri tom najväčšiu bolesť Hawks - obranu.

Atlante chýbal doliečujúci sa Al Horford (ľavé rameno) a nik z jej základnej päťky nestrávil na palubovke viac ako 18:24 minúty, ale to neospravedlňuje prehru 96:113 tímu bojujúceho o piatu priečku vo Východnej konferencii. Toronto už po polčase viedlo 68:51, po tretej štvrtine bol dokonca stav 96:75 pre hostí. Raptors v závere základnej časti zbierajú skalpy účastníkov play-off - postupne zdolali dvakrát Chicago, Brooklyn a teraz Atlantu.

"Užívame si slobodu, hráme bez zábran, nemáme nad čím premýšľať. V tomto tíme sa ukrýva kopa talentu. Keď hráme ako teraz, je nás ťažké poraziť," konštatoval s 30 bodmi najlepší strelec zápasu aj celého večera v NBA DeMar DeRozan.

Pred začiatkom vyraďovacej časti, naopak, vládne pohoda v Los Angeles Clippers. Štvrtý tím Západnej konferencie vyhral šiesty raz v sérii, odniesol si to jedenásty Portland. Kalifornčania dali bodku za "domácim" programom základnej časti víťazstvom 93:77. V Sacramente môžu poistiť výhodu domáceho prostredia v prvom kole play-off. Ak budú silní pod košom (body z vymedzeného územia 46:30) a v doskakovaní (51:33) ako proti Portlandu, nemali by mať problém.

Pre bombový útok na Bostonský maratón sa hrali iba dve stretnutia. Duel Bostonu s Indianou sa nekonal.

Los Angeles Clippers - Portland 93:77 (28:24, 26:13, 28:20, 11:20)
Najviac bodov: C. Butler 22, Griffin 16, D. Jordan 10 - W. Barton 17, Freeland 13, Lillard 12

Atlanta - Toronto 96:113 (27:30, 24:38, 24:28, 21:17)
Njaviac bodov: Korver 13, M. Scott (12 doskokov) a I. Johnson (10 doskokov) po 12 - DeRozan 30, Gay 22, Valančiunas 13