Humenné hladko odvrátilo mečbal UNICEF-u, finálová séria sa sťahuje do Bratislavy

Hráči Bratislavy Matej Paták a Joseph Sunder a Humenčan Jakub JoščákHráči Bratislavy Matej Paták a Joseph Sunder a Humenčan Jakub Joščák Zdroj: SITA

HUMENNÉ - Volejbalisti Chemesu zvíťazili v piatom finálovom stretnutí play off extraligy mužov na domácej palubovke nad VT UNICEF Bratislava 3:0 a sériu hranú na štyri víťazstvá znížili na 2:3. Séria sa presťahuje do bratislavskej Hant Arény, kde bude môcť UNICEF v sobotu 27. apríla uzavrieť finálovú sériu (18.00).

Úvodný set piateho finálového duelu bol od začiatku vyrovnaný a ani jednému tímu sa nepodarilo výraznejšie bodovo odskočiť. Domáci vyhrávali o dva body do stavu 9:7, no hosťom sa podarilo otočiť vývoj stretnutia po Sunderovom zakončení - 9:10. Chemes sa z toho rýchlo otriasol a po chybe Bratislavčanov vyhrával 16:14. Ich súper však zrovnal na 20:20 a po Sunderovom tvrdom podaní svietil na ukazovateli skóre stav 20:22. Dramatickú koncovku zvládli lepšie Humenčania a Lízala úspešným blokom upravil na 27:25.

V druhom sete mali navrch domáci volejbalisti, ale od stavu 7:4 sa UNICEFU podarila šnúra štyroch bodov (7:8). To však bolo z ich strany na dlhšie minúty všetko. Po druhom technickom oddychovom čase totiž Humenné viedlo už 16:10 a zdalo sa, že set bez väčších problémov dovedú do úspešného konca. Opak bol pravdou a Bratislavčania v závere setu korigovali po bloku Benčiča na 22:23. Potom však v koncovke zabrali domáci a dvoma bodmi uzavreli druhé dejstvo v pomere 25:22.

Tretí set priniesol rýchle vedenie domáceho klubu o šesť bodov (8:2, 9:3), ale Humenčania sa až príliš uspokojili a hostia znížili na rozdiel dvoch bodov - 9:7. Päťbodové vedenie zabezpečil domácim presným smečom Lízala (13:8), ktoré po menších zaváhaniach na sieti potvrdil smečom Sarnecki na 16:11. Po ďalších troch výmenách bolo 18:12 a v humenskej hale už vládla víťazná atmosféra. Hostia už nedokázali zdramatizovať zápas, tretí set prehrali 18:25 a zápas 0:3 na sety.

VK Chemes Humenné - Volley Team UNICEF Bratislava 3:0 (25, 22, 18) - stav série 2:3
85 min, rozhodovali: Hodoň, Porvazník, 1200 divákov

VK Chemes: Soták (1 bod), Lízala (9), Mizerák (9), Sarnecki (13), Javorčík (9), Joščák (8), libero Krys (Leškaniš /0/, Mlynračík /0/, J. Hriňák /0/, Bališin /0/)

VT UNICEF: Paták (13), Benčič (4), Hukel (15), Sunder (9), Kašper (1), Končál (1), libero Kubš (Kauliakamoa /2/, M. Hriňák /0/,)

Richard Vlkolinský, tréner Chemesu Humenné: "Myslím si, že rozhodlo naše vynikajúce podanie. Súper za celý zápas útočil stredom len veľmi sporadicky, ak vôbec. Taktiež urobil veľa nevynútených chýb a tým pádom nám pomohol."

Branko Pistovič, tréner VT UNICEF Bratislava: "Musím úprimne povedať, že Humenné dnes bolo vo všetkých činnostiach lepšie. My sme si určite nezaslúžili vyhrať, dnes rozhodne vyhral lepší. Rozdiel na príjme a podaní bol taký veľký, že sme nemali naozaj nárok."

o 5. miesto - druhý zápas (hralo sa na dva zápasy):
VK MIRAD PU Prešov - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (25, 23, 17) - konečný výsledok série: 2:0, Prešov obsadil 5. miesto, Nitra skončila šiesta
83 min, rozhodovovali: Savka a Sluk, 150 divákov

o 7. miesto - druhý zápas (hralo sa na dva zápasy):
VKM Stará Ľubovňa - COP Trenčín 3:0 (23, 24, 16) - prvý zápas 3:1, Stará Ľubovňa obsadila 7. miesto, Trenčín skončil ôsmy
80 min, rozhodovali: Banáš a Kubáň, 250 divákov