Volejbalisti UNICEF vyrovnali v Humennom stav finálovej série

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

HUMENNÉ - Volejbalisti VT UNICEF Bratislava zvíťazili v druhom finálovom stretnutí play off extraligy mužov na palubovke Chemesu Humenné 3:1 a sériu hranú na štyri víťazstvá vyrovnali na 1:1. Séria sa presťahuje do Bratislavy, kde obidve družstvá odohrajú počas nadchádzajúceho víkendu tretí (18.00) a štvrtý (17.00) finálový duel.

V úvode prvého setu sa domácim hráčom podarilo odskočiť na rozdiel troch bodov (5:2) a ten si udržali aj po Sarneckého smeči, ktorým upravil na 7:4. Hostia však po chybe Humenčanov vyrovnali na 7:7 a za stavu 15:13 v prospech súpera dokázali šnúrou troch bodov otočiť vo svoj prospech - 15:16. Až do konca prvého dejstva sa obaja súperi vzájomne bodovo doťahovali, no za stavu 24:24 sa Humenčanom podarilo získať dve lopty v rade a zároveň i prvý set vo svoj prospech.

Bratislavčania mali navrch v priebehu druhého setu, domáci s nimi držali krok iba do stavu 5:5. Po prvom technickom oddychovom čase vyhrávali hostia 8:6, no rozhodujúci únik sa im podaril od stavu 10:12. Patákov smeč, po ňom dva razy úspešné bloky a jedna ulievka znamenali stav 16:10 v prospech Volley teamu. Chemes sériou troch bodov síce znížil po smeči Pavelku na 13:16, ale strate druhého setu už nedokázal zabrániť a súperovi v ňom podľahol pomerne hladko 17:25.

Humenné si na začiatku tretieho dejstva vypracovalo po Sarneckého ese trojbodové vedenie (7:4), no hosťom netrvalo dlho a po chybách "chemesákov" nielenže vyrovnali (10:10), ale odskočili im na rozdiel dvoch bodov - 11:13. Vzápätí úspešne blokovali a presné smeče z rúk Sundera, Patáka a Hukela znamenali ich vedenie 17:11. Až potom sa dostali k slovu domáci, ktorí znížili najprv na 13:17 a po úspešnom dvojbloku Joščák, Pavelka i na 15:18. Hostia v závere vyhrávali 24:20, no domáci hráči obetavou hrou najprv dvojblokom znížili na rozdiel jedného bodu, potom súper poslal loptu do autu a ďalším blokom na sieti otočili na 25:24 vo svoj prospech. Tretí set v dramatickej koncovke napokon získala Bratislava, ktorá od stavu 28:27 získala tri body v rade - 28:30.

Vo štvrtom sete sa obidve družstvá striedali vo vedení, no bodovo sa ani jednému z nich výraznejšie odskočiť nepodarilo. Po prvom a rovnako i po druhom technickom oddychovom čase vyhrávali Humenčania o jeden bod, keď na 16:15 upravil presným smečom Lízala. Za stavu 18:17 získali domáci dvojbodový náskok, keď Mlynarčík so Sarneckým úspešne zblokovali smečiarsky pokus hostí. Tí odpovedali zrovnaním na 20:20, no Sarnecki znova naklonil misky váh na stranu Humenného (21:20). Po podaní Kašpera však svietil na ukazovateli skóre stav 21:22 a hostia boli bližšie k víťazstvu. Humenčania zrovnali na 24:24 vďaka Sarneckému, ale zo zisku setu (26:24) a víťazstva 3:1 v zápase sa tešili Bratislavčania.

Chemes Humenné - VT UNICEF Bratislava 1:3 (24, -17, -28, -24)
118 minút, rozhodcovia: Vaško, Daruľa, 1100 divákov.
/stav série: 1:1/

Chemes: Javorčík, Lízala, Sarnecki, Mlynarčík, Joščák, Soták, libero Krys (Leškanič, J. Hriňák, Pavelka). Tréner: R. Vlkolinský.

UNICEF: Končál, Kašper, Hukel, Benčič, Paták, Sunder, libero Kubš (M. Hriňák, Kauliakamoa). Tréner: B. Pistovič.

Richard Vlkolinský, tréner Chemesu Humenné: "Myslím si, že to bolo rovnako dramatické a vyrovnané ako včera. Hostia boli drzejší na dohrávke, ich hra nebola zložitá, ale jednoduchá. Bolo to postavené na rozhodujúcich hráčoch, ktorí hrali síce jednotvárne, no účelne a drzo. Práve tá drzosť v útoku chýbala nám, čo ma po včerajšom víťazstve trochu prekvapilo."

Branko Pistovič, tréner VT UNICEF Bratislava: "Nie som spokojný, pretože dnes sme mali na to, aby sme sa vyhli koncovkám setov ako predovšetkým v treťom sete. Musíme popracovať na tom, aby sme si prestali myslieť, že už je to vyhraté byť hlavou v ďalšom sete. Naopak, pokiaľ rozhodca nezapíska poslednú loptu, tak nie je koniec. Oproti včerajšku sme hrali lepšie, umnejšie a myslím si, že v zápase sme boli o malý kúsok vždy vpredu."

• Zdroj: TASR, huste.tv