St. Louis vedie 2:0, Detroit vyrovnal, Ovečkin prekonal Bondrov rekord

Alexander Ovečkin a Ryan McDonaghAlexander Ovečkin a Ryan McDonagh Zdroj: SITA

WASHINGTON - Hokejisti Washingtonu a Ottawy vstúpili víťazne do bojov vo štvrťfinále Východnej konferencie NHL. Capitals si doma poradili s New York Rangers 3:1, Senators uspeli v Montreale 4:2. Už 2:0 na zápasy vedie v Západnej konferencii St. Louis nad obhajcom Stanleyho pohára Los Angeles.

Oporou Ottawy pri výhre v Montreale bol Craig Anderson, ktorý predviedol 48 zákrokov. Senators strelili v poslednej dvadsaťminútovke tri góly a rozhodli o víťazstve. Súboj nedohral domáci Lars Eller, ktorého po zákroku Erica Grybu museli previezť do nemocnice. Brankár Peter Budaj sledoval zápas zo striedačky,

Montreal - Ottawa 2:4 (0:1, 2:0, 0:3) - stav série: 0:1
Góly: 34. R. Bourque (Subban, Desharnais), 35. Gallagher (Plekanec, Galchenyuk) - 18. E. Karlsson (Turris, Methot), 44. Silfverberg (Zibanejad, E. Karlsson), 46. Methot (Alfredsson), 54. Latendresse (Silfverberg, Zibanejad)

Washington hral počas prvých 27 minút proti Rangers štyri presilovky, ale využil až poslednú. Alexander Ovečkin v nej vyrovnával na 1:1 a naštartoval obrat v stretnutí. Pre Rusa to bol 31. gól v play-off NHL, čím sa v klubových štatistikách dostal pred doterajšieho rekordéra Petra Bondru. Capitals do konca druhej časti hry pridali ešte ďalšie dva góly a definitívne rozhodli o úspechu.

"Po prvých troch nevyužitých presilovkách sme boli trocha nervóznejší. Naďalej sme však hrali náš systém a musíme v ňom pokračovať v i ďalších zápasoch. Mali sme šance od úvodu zápasu, súper však strelil šťastný gól. Po vyrovnaní sme ešte viac zatlačili a dostali sa do vedenia. Každý duel však bude veľký boj," uviedol pre nhl.com Alexander Ovečkin.

Washington - New York Rangers 3:1 (0:1, 3:0, 0:0) - stav série: 1:0
Góly: 27. Ovečkin (M. Green, Nicklas Bäckström), 35. M. Johansson (Oleksy), 36. Chimera (Perreault) - 17. Hagelin (Callahan, McDonagh)

Z výhry sa tešil aj ďalší slovenský gólman Jaroslav Halák zo St. Louis, ktorý sledoval počínanie svojho kolegu Briana Elliotta. Blues zdolali Los Angeles rovnako ako v prvom súboji 2:1, ale tentoraz v riadnom hracom čase. O výhre rozhodol 50,4 sekundy pred koncom tretej tretiny prvým gólom v kariére v play-off obranca Barret Jackman, ktorý sa presadil príklepom z ľavého kruhu.

St. Louis - Los Angeles 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) - stav série: 2:0
Góly: 44. Berglund (Pietrangelo, Perron), 60. Jackman (C. Stewart, Sobotka) - 10. D. Brown (M. Richards, Kopitar)

Detroit viedol v Anaheime už 3:0 i 4:1, domáci však v záverečnej dvadsaťminútovke vyrovnali a vynútili si predĺženie. To trvalo len 81 sekúnd, keď ho ukončil Gustav Nyquist, ktorý pre Red Wings zabezpečil vyrovnanie série na 1:1. Pre Švéda to bol premiérový presný zásah v play-off NHL v kariére. Nyquist sa presadil sekundu pred koncom presilovky za vylúčenie Sheldona Souraya po sekaní v závere riadneho hracieho času.

Anaheim - Detroit 4:5 po predĺžení (0:2, 1:1, 3:1 - 0:1) - stav série: 1:1
Góly: 31. S. Koivu (Selänne, Beauchemin), 48. Getzlaf (Palmieri, Allen), 53. Palmieri (Bonino, B. Ryan), 58. B. Ryan (C. Fowler, S. Koivu) - 1. Abdelkader (Daciuk), 5. Brunner (Quincey), 22. Franzén (Brunner, Daciuk), 41. Franzén (Zetterberg, Brunner), 62. Nyquist (Filppula, Cleary)

Viac o téme: Hokej NHL Halák Budaj
  • Zdroj: SITA, nhl.com