Nóri zvládli súboj s Bieloruskom a v boji o štvrťfinále predstihli Česko

Pavel Černaok a Per-Age SkroderPavel Černaok a Per-Age Skroder Zdroj: SITA

ŠTOKHOLM - Hokejisti Nórska si posilnili pozíciu v boji o štvrťfinále MS, keď v stretnutí A-skupiny vyhrali nad Bieloruskom 3:1. Dvoma gólmi sa pod triumf výrazne podpísal útočník Per-Age Skröder. Vďaka trojbodovému zisku sa Nóri posunuli na postupovú 4. priečku štokholmskej skupiny pred Česko.

Nórov nasmeroval za cenným triumfom gól po necelých štyroch minútach hry, keď po ideálnom pase Röymarka zaparkoval puk pod hornú žrď súperovej bránky Skröder. Severania pôsobili živším dojmom a boli strelecky aktívnejší, ich tlak v prvej tretine ale zastavil nepekný zákrok Martinsena na Filičkina, po ktorom musel nórsky útočník odísť predčasne pod sprchy. Bielorusi ale jeho päťminútové vylúčenie nepotrestali, pretože brankára Haugena prakticky ani neohrozili. Druhý presný zásah prišiel opäť z hokejky Skrödera - v 26. minúte dorazil puk za chrbát Belinského na 2:0. Nóri už-už zdvíhali ruky nad hlavu aj o sedem minút neskôr, no Holtetova strela sa od žŕdky odrazila späť do hry. Tretí gól pridali "vikingovia" až v tretej perióde, v presilovke sa presadil Bastiansen. V závere Bielorusi už iba korigovali skóre zásluhou Kulakova.

Nórsko - Bielorusko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 4. Skröder (Röymark, Forsberg), 26. Skröder (Trygg, Thoresen), 55. Bastiansen (K. A. Olimb) - 59. Kulakov (Solomonov). Rozhodcovia: Johansson (Švéd.), Ronn (Fín.) – Carlson (Kan.), Woodworth (USA), vylúčení: 0:4 na 2 min, navyše Martinsen (Nór.) 5+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Nórsko: Haugen – Holös, Bonsaksen, Trygg, Ödegaard, Sorvik, Forsberg – Skröder, Hansen, Röymark – Holtet, K. A. Olimb, Thoresen – M. Olimb, Bastiansen, Roest - Spets, Ask, Olsen - Martinsen, Dahlström

Bielorusko: Belinskij - Černaok, Kaznadej, Graborenko, Filičkin, Šinkevič, Goroško, Maslenikov - Meleško, Kitarov, Kulakov - Ugarov, Kovyršin, Koľcov - Solomonov, Stas, Jefimenko - Gavrus, Demkov, Andrjuščenko - Kislij