Česko ostáva v hre o štvrťfinále, víťaznú vlnu Švajčiarska nezlomili ani Nóri

Situácia pred bránou Larsa HaugenaSituácia pred bránou Larsa Haugena Zdroj: SITA

ŠTOKHOLM - Hokejisti Švajčiarska vyhrali na MS nad Nórskom 3:1. Helvéti triumfovali v šiestom zápase v rade a 17. bodom z 18-tich možných si upevnili pozíciu na čele štokholmskej A-skupiny pred Kanadou, ktorá im jediná uchmatla bod (2:3 po predĺžení). Naopak, Nóri budú musieť o postupovú miestenku ešte tvrdo zabojovať, potrebujú zdolať Česko, stačí im aj úspech po predĺžení či nájazdoch.

Nóri išli do zápasu a ambíciou už v nedeľu rozhodnúť o svojom postupe do štvrťfinále a vyradiť tak v predstihu vzájomného zápasu bronzový tím z vlaňajška. Lenže narazili na excelentne organizovaný systém, proti ktorému už v prvej tretine ťahali za kratší koniec. Navyše hrali nervózne a tvrdšie ako dovoľujú pravidlá a vylúčenia ich ešte viac zdecimovali. V strednej časti si Nóri ani "nepípli", nemali nielen čistú šancu, ale ani poriadne nezakombinovali do útočného pásma. V tretej tretine výsledok síce skorigovali, ale pre suverénnych Švajčiarov bolo hračkou zápas odkontrolovať.

Nórsko - Švajčiarsko 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 45. Tollefsen (Trygg) – 7. Moser (Plüss, Seger), 16. Josi (Ambühl, Suri), 40. von Gunten (Ambühl, Josi). Rozhodcovia: Fraňo (ČR), Zalaski (Kan.) – Dahmen (Švéd.), Šeľjanin (RUS), vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše Thoresen (Nór.) na 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1.

Nórsko: Haugen – Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Ödegaard, Sorvik, Forsberg – Skröder, Hansen, Röymark – Holtet, K. A. Olimb, Thoresen – M. Olimb, Bastiansen, Roest - Spets, Ask, Dahlström - Martinsen

Švajčiarsko: Gerber – Vauclair, Seger, Blindenbacher, Furrer, von Gunten, Josi, Blum, Grossmann – Niederreiter, Plüss, Moser – Bodenmann, Cunti, Hollenstein – Ambühl, Gardner, Suri – Bieber, Trachsler, Walker